Bota Celebrities Showbiz

Vajza e Donald Trump ka kryer një abort dhe tani nuk reagon/Ish-mikesha e saj tregon gjithçka!

Një ish-shoqe e Ivanka Trump, vajzës së Donald Trump, i cili është presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara, pohoi se Ivanka i ishte nënshtruar një operacioni aborti në shkollën e mesme. Sipas Lauren Santo Domingo, ajo dhe disa miq të Ivanka Trump, e cila aktualisht është e martuar me Jared Kushner dhe ka tre fëmijë, thuhet se e kanë shoqëruar atë gjatë kryerjes së abortit dhe kanë qëndruar me të gjatë asaj periudhe të jetës së saj.

Në Tweet-in e fshirë, ish-shoqja e shkollës së mesme të Ivanka Trump e kritikoi biznesmenen amerikane se ishte ‘duke qenë e qetë’, veçanërisht pas vendimit të fundit të Gjykatës së Lartë të SHBA-së për abortin që shkaktoi protesta masive në të gjithë vendin ku mijëra njerëz dolën në rrugë për të kundërshtuar vendimin e fundit.

Lauren është e shokuar që Ivanka Trump po hesht përballë vendimit të fundit të Gjykatës së Lartë të SHBA-së që pretendon se vajza e ish-presidentit kishte kryer më parë një operacion aborti kur ishte në shkollë të mesme.

Në rrjetet sociale dolën reagime të ndryshme në lidhje me thashethemet që thonë se Ivanka Trump ishte shtatzënë në shkollë të mesme dhe kishte pësuar një abort. Të tjerë shtuan se pavarësisht vendimit të fundit të Gjykatës së Lartë, nëse ndonjë anëtar i familjes Trump mbetet shtatzënë dhe vendos të bëjë një abort, të gjitha vendet e lira do të jenë të hapura për ta dhe asgjë nuk do t’i ndalojë.

Sipas përdoruesve të mediave sociale, Lauren Santo Domingo dhe Ivanka Trump dikur ishin mikesha të ngushta pasi shiheshin rregullisht së bashku në skenën sociale në New York City, por miqësia e tyre përfundoi pasi Donald Trump u bë president në 2016.

Gjykata e Lartë e SHBA-së ka vendosur të fshijë të drejtën kushtetuese për abortin, duke përmbysur të drejtat federale të abortit për gati 50 vjet, të garantuara nën Roe kundër Wade në 1973, duke shkaktuar zemërim masiv nga grupi pro-zgjedhjes që demonstroi.