Celebrities Gossip

Vëllai i tij është i përfshirë në skandalin seksual, por cili është reagimi i Princit Charles?!

Princi Charles sot hodhi poshtë pyetjet për vëllain e tij, Andrew, mes raportimeve se duka i turpëruar mund të zbulonte këtë fundjavë nëse Fergie dhe vajzat e tij do të merren në pyetje nga avokatët e Virginia Giuffre.

Trashëgimtari i fronit refuzoi të fliste për krizën që përfshiu familjen pasi një gjykatës amerikan refuzoi të hidhte poshtë çështjen e sulmit seksual të Andrew dhe tha se do të vazhdonte me gjyq. Charles, i njohur si Duka i Rothesay kur ishte në Skoci, u pyet në lidhje me skandalin ndërsa vizitonte Parkun Vendor Haddo. Korrespondenti i “Sky News”, James Matthews pyeti:

A mund të pyes mendimin tuaj për pozicionin e vëllait tuaj?

Por Charles, i cili thuhet se ka luajtur një rol kyç në vendimin për t’i hequr titujt ushtarakë, patronazhet dhe përdorimin e titullit HRH të vëllait të tij, nuk do të tërhiqej, përkundrazi do të vazhdonte të fliste me individë. Ekipi ligjor i Andrew po pret të zbulojë, të jetë e mundur brenda kësaj fundjave, se cilët anëtarë të familjes së tij do t’u kërkohet të japin dëshmi nën betim, raportoi The Times.

Avokati i zonjës Giuffre, David Boies, është përshkruar si marrësi i madh i depozitave në Amerikën moderne dhe tashmë ka treguar se ai mund të marrë në pyetje Sarah, Dukeshën e Jorkut dhe vajzat e saj, Princeshën Beatrice dhe Eugenie. Ata ka të ngjarë të pyeten për alibinë e Andrew për natën e vitit 2001, kur zonja Giuffre tha se ajo kishte fjetur me princin në shtëpinë e Ghislaine Maxwell pasi ata kishin kërcyer së bashku.