Celebrities Fashion Gossip

Veshja e disa prej yjeve të famshëm në paraqitjen e tyre të parë në tapetin e kuq…

Për çdo personazh të famshëm, paraqitja e parë në tapetin e kuq është gjithmonë një ngjarje. Disa nga pamjet e tyre mund të jenë shumë modeste në krahasim me pamjet e fundit të Emma Watson, për shembull. Dhe disa të famshëm nuk e ndryshojnë stilin e tyre shumë nga dekada në dekadë, si Jennifer Aniston.

Njihuni me disa nga debutimet në tapetin e kuq nga yjet më të mëdhenj të Hollivudit dhe shikoni revolucionin…

Angelina Jolie në “Annual Academy Awards” 1986/2019

Emma Watson në premierën botërore të “Harry Potter” dhe “The Sorcerer’s Stone” në 2001/Në premierën e “Little Women” në 2019

Margot Robbie në Oscar 2014/2021

 Zendaya në “Academy Awards” 2015/2021

Isla Fisher në “Academy Awards” 2007/2021

Amanda Seyfried në “Academy Awards” 2009/2021

Halle Berry në “Academy Awards” 1999/2021

Renee Zellweger në çmimet Oscar 1999/2020

Charlize Theron në “Academy Awards” 2000/2020

Scarlett Johansson në “Academy Awards” 2004/2020

Jennifer Aniston në “Academy Awards” 2006/2020

Jennifer Lawrence në “Academy Awards” 2011/Premieria e “Dark Phoenix” 2019

 Emma Stone në “Academy Awards” 2012/Premiera e “Cruella” 2021

Rikujtojmë, se ky ka qenë një nga vitet që në tapetin e kuq, në festivalin e filmit në Kanë ka bërë më shumë bujë. Premierat e filmave të ndryshëm kanë bërë të mundur ‘trafikun’ e veshjeve në ‘pasarelë’, ikonave të modës dhe personazheve më në zë të momentit.

Padyshim ky vit ka qenë i modeles Bella Hadid përsa i përket veshjeve të stilistëve të ndryshëm me të cilët ajo ka vendosur të parakalojë në tapetin e kuq. Jo një, por dy veshje ishin ato të cilat u shkrepën nga mijëra paparacë dhe u adhuruan nga mijëra ndjekës në rrjete sociale. Fustani në daljen e saj të parë ishte i dizajnerit Jean Paul Gaultier, por detaji që beri diferencen ishte fakti që ky fustan ishte një nga fustanet e arkivit të vetë stilistit.