Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Sport

Video që po bën xhiron e rrjetit, trajneri grek i Florian Markut i hedh mbi shpatulla kampionit flamurin shqiptar.

Florian Marku ka arritur që të fitojë duelin me Prodan dhe të shpallet kampion. Një triumf që Marku ia dedikon edhe trajnerit të tij grek, Georges Armagos. I lidhur me të që në vogëli, Floriani nuk e ka ndërruar trajnerin e tij.

“Më njeh më mirë nga të gjithë, brenda dhe jashtë ringut. Më ka stërvitur që i vogël. Nuk kanë lidhje këto historitë e luftërave Shqipëri-Greqi”, ka thënë Marku para ndeshjes.

Ndërkohë pas ndeshjes së djeshme, Florian Markut po i binte flamuri shqiptar në intervistë. Trajneri i tij grek u kujdes me gjestin e madh që sportistit të mos i binte simboli në asnjë moment, si të bëhej fjalë për prejardhjen e tij.