Celebrities Gossip

VIP-at që janë miq të ngushtë me anëtarët e familjes mbretërore!

Shumica e njerëzve mendojnë se anëtarët e familjes mbretërorë kanë rrethin e tyre të miqve dhe të njohurve dhe rrallë shoqërohen me njerëzit e tjerë. Megjithatë, nuk është gjithmonë kështu. Ata kërkojnë herë pas here miq dhe herë pas here, një personazh i famshëm është në mesin e këtyre miqve.

Ju prezantojmë me miqësitë më të spikatura mes të famshmëve dhe familjes mbretërore…

1. Elton John/Princeshë Diana

Princeshë Diana dhe Elton John dikur ishin miq të njohur. Legjenda e muzikës mori pjesë në dokumentarin e vitit 2017 “Diana, Our Mother: Her Life and Legacy” për të nderuar kujtimin e saj.

2. James Corden/Princ Harry

Princ Harry dhe prezantuesi televiziv James Corden kanë qenë miq për gati një dekadë. Miqësia e tyre është forcuar që kur të dy ata u zhvendosën me familjen e tyre nga Britania e Madhe në Los Anxhelos. Si shenjë miqësie, Princi Harry, i cili shmang mediat, pranoi të bënte një intervistë 17-minutëshe me James Corden.

3. David Beckham/Princ William

David Beckham dhe Princ William janë miq prej shumë vitesh. David dhe gruaja e tij Victoria Beckham morën pjesë në dasmën e tij me Kate Middleton në vitin 2011 dhe atë të vëllait të tij Princit Harry me Meghan Markle në 2018. Ish-futbollisti anglez e përshkroi marrëdhënien e tij me princin si një miqësi normale.

4. Ellie Goulding/Kate Middleton

Ellie Goulding është mike me disa anëtarë të familjes mbretërore, njëra prej të cilave është Kate Middleton. Këngëtarja performoi në dasmën e saj historike mbretërore me Princin William në 2011. Goulding i dërgoi Kate Middleton urimet kur ajo ishte në pritje të fëmijës së saj të dytë, duke theksuar se ajo është shoqe e mirë me çiftin mbretëror.

5. Leonardo DiCaprio/Princi Albert II of Monaco

Leonardo DiCaprio dhe Princi Albert i Monakos janë miq dhe edhe pse duket se nuk kanë asgjë të përbashkët, ylli i Titanikut dhe Albert II ndajnë një dashuri të përbashkët për mjedisin. Për ta bërë botën një vend më të pastër, ata morën pjesë në një gala bamirësie për të mbledhur para për çështjet mjedisore.

6. Nicole Kidman/Mbretëresha Rania

Nicole Kidman lidhi një miqësi me bashkëshorten e Mbretit së Jordanisë, Mbretëreshën Rania Al Abdullah. Sipas raportimeve, ato u takuan në një drekë dhe u bënë menjëherë mike të ngushta.

7. Angelina Jolie/Dukesha Camilla

Angelina Jolie dhe Camilla, Dukesha e Cornwall-it, krijuan një miqësi rreth kohës kur Jolie po xhironte ‘Maleficent 2’. Fakti që Jolie jetonte në MB ndihmoi në krijimin dhe forcimin e miqësisë së tyre.

8. Rihanna/Princ Harry

Gjatë turneut të Princit Harry në Karaibe në 2016, ai u takua me Rihanna-n në eventin ‘Toast to the Nation’ në vendlindjen e saj Barbados, ku ata u bën miq menjëherë. Ata folën për orë të tëra, bënë testet e HIV-it drejtpërdrejt në televizion për të rritur ndërgjegjësimin dhe më pas shkuan në një koncert.