Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Tech

“Voilà” aplikacioni që të transformon në një kukull të stilit Disney!

Një aplikacion i ri për iOS dhe Android.  Voilà ka tashmë një bum popullariteti duke transformuar çdo lloj selfie në një karikaturë të stilit Disney duke përdorur inteligjencën artificiale të aplikuar në foto.

I njohur më mirë si ”Voilà AI Artist Cartoon Photo”, programi u krijua nga kompania Wemagine.

Pasi të merret imazhi, mund të postohet në media sociale ose të përdoret si avatar në shumë platforma. Por, ka kufizime pasi aplikacioni nuk lejon më fytyrat për paraqitje, të tilla si një foto në çift dhe nuk njeh fotot e kafshëve.

Disa ditë pas botimit, ka mbi 30 000 komente në Google Play dhe Voilà ka hyrë në Top 20 në seksionin “Fotografitë dhe Videot” në App Store.

Aplikacioni i bën përdoruesit të ngarkojnë një selfie ose portret, në mënyrë që fytyra të zbulohet nga algoritmi dhe të shndërrohet në një përzgjedhje të katër interpretuesve të ndryshëm të animuar.