Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Xhensila Myrtezaj “kopjon” Elhaida Danin? Këngëtaret bëjnë ‘xing’!

Nuk janë të pakta rastet, ku të famshmet inspirohen apo në mënyrë të rastësishme bëjnë ‘xing’ me veshjet e tyre. Gjithmonë vajzat e showbiz-it përpiqen të ruajnë veçantinë e tyre duke mos u shfaqur me të njëjtin ‘look’ në daljet e tyre televizive.

Xhensila Myrtezaj një nga këngëtaret më të njohura të showbiz-it tonë duket se është inspiruar nga një tjetër këngëtare. Bëhet fjalë pikërisht për Elhaida Danin dhe fustanin e saj që mbante veshur në klipin e këngës “Amore”. Një fustan i shkurtër i hapur në pjesën e parme në formën e zemrës, i cili e shfaq dekoltenë në mënyrë shumë provokuese duket se jua ka ‘vjedhur’ zemrën vajzave tona.

E para ka qenë Elhaida që e ka veshur në klipin “Amore”, pjesë e albumit “ZanIN”, ndërsa Xhensila e ka publikuar pak më parë në llogarinë e saj në Instagram. I vetmi ndryshim mes tyre është ngjyra, ku Elhaida e ka në ngjyrën rozë, ndërsa Xhensila në të zezë.

Sipas jush, cilës nga vajzave i shkon më shumë?

Para pak ditësh, Elhaida ishte e ftuar në “Live From Tirana” ku zbuloi për TAR gjithçka nga albumi i saj më i ri “ZanIN”, i cili përbëhet nga 5 këngë. Artistja e njohur u shpreh se në këto projekte muzikore ka dhënë të gjithë shpirtin dhe ka dashur të vijë 100% shqip.

Nga ana tjetër, Xhensila ka paralajmëruar se do të lançojë këngën e saj më të re, por ende nuk dihet zhanri apo data e publikimit të projektit muzikor, ndaj jemi në pritje të detajeve të tjera nga vetë artistja.