Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Xhensila Myrtezaj, një Úrsula Corberó shqiptare!

Xhensila Myrtezaj është një këngëtare shumë e pëlqyer nga publiku dhe këngët e saj numërojnë miliona klikime vetëm pak ditë pas publikimit. Projekti i saj më i fundit muzikor është ai në bashkëpunim me Lumi B. “Prit pak” tre muaj pas publikimit ka afro 15 milion klikime dhe sërish renditet në listën e ‘The Top List’.

Jo vetëm një këngëtare shumë e mirë dhe e suksesshme, por Xhensila gjithashtu është një nga personazhet e famshme që eksperimentojnë dhe janë gjithmonë të kuruara kur bëhet fjalë për ‘look-un’ e tyre. Megjithatë, edhe pse jemi mësuar ta shohim këngëtaren bukuroshe gjithmonë tepër vajzërore, Xhensila pak më parë publikoi një fotografi nga një set fotografik i bërë së fundmi ku shfaqet me flokët komplet të prerë shkurt dhe na la pa fjalë. Ajo duket payshim si një Úrsula Corberó shqiptare!

Jo vetëm flokët e shkurtra, por dhe veshja e Xhensilës është tejet provokuese dhe jemi me të vërtetë të befasuar nga look-u i saj më i ri. Nuk dihet nëse kjo pamje e re do të përdoret nga ajo për projektin muzikor të rradhës.

Xhensila Myrtezaj nuk ngurron asnjëherë të tregojë afrimitetin me familjarët e partnerit të saj, aktorit të njohur Bes Kallaku. Herë me gjyshen e tij të famshme e herë me prindërit, këngëtarja shpesh na regon marrëdhënien e mirë që ka me ta.

E jo vetëm me ta, por Xhensila ka gjithashtu një miqësi shumë të mirë edhe me kunatën e saj, Ana Kallaku. Ana nuk është një personazh i panjohur për publikun, pasi ajo është gazetare e njohur nga audienca. Së fundmi, këngëtarja ka uruar kunatën e saj për një projekt të ri televiziv që ka nisur dhe fjalët që i ka dedikuar janë me të vërtetë emocionuese.

Të pret një rrugtim i gjatë dhe i bukur. Lart e më lart shpirt plot talente.

Më 1 shtator të vitit 2017 Xhensila dhe Besi kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë dhe shijuan një muaj mjalti ashtu siç ndodh vetëm në ëndrra. Ndërsa në korrik të 2018-ës, çifti u bënë prindër për herë të parë. Aktori dhe këngëtarja u bekuan me një vajzë, të cilën e pagëzuan me emrin Ajka.