Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Xhoi Jakaj: “Kërkohet shpesh dënimi me vdekje, jam totalisht kundër!”
Dita e 8 • 18:55 10/06/2021
Aktivistja e të drejtave të njeriut, Xhoi Jakaj ka qenë gjithashtu dhe Drejtoreshë e Burgut të Grave 325. E ftuar në “Dita e 8”, Jakaj ka treguar për eksperiencën e saj si drejtuese e burgut. Jakaj ka treguar gjithashtu dhe mendimin e saj rreth dënimit me vdekje, për të cilin u shpreh se është totalisht kundër, megjithëse gjykatat nuk funksionojnë siç duhet duhet, gratë duhet të denoncojnë. Akil Pano Xhoi Jakaj Dj Wizzii
Ilir Çumani sjell problematikat e jetimëve, në komunizëm ata trajtoheshin me dinjitet!
Dita e 8 20:11 08/07/2021
Rrëfimi i neurologes shqiptare në SHBA, Lubonja: Si burri im u kthye nga vdekja në jetë!
Dita e 8 19:58 01/07/2021
Sfidat dhe ëndrrat e rinisë shqiptare në sytë e dy studentëve shqiptarë! Dëshirojnë ata të largohen nga Shqipëria për një jetë më të mirë jashtë?
Dita e 8 16:52 24/06/2021
Edi Gogu dhe Toni Gogu zbulojnë se cili është ‘kapiteni’ në familjen e tyre dhe tregojnë sekretin për një prindërim të shëndetshëm…
Dita e 8 20:15 17/06/2021
Xhoi Jakaj: “Kërkohet shpesh dënimi me vdekje, jam totalisht kundër!”
Dita e 8 18:55 10/06/2021
Mirela Arqimandriti: “Në Shqipëri prindërit i bërtasin fëmijës për notat, nuk kujdesen mos vriten!”
Dita e 8 18:53 10/06/2021
Shqipëria nën pushtimin e dhunës, frikës dhe krimit! Të ftuara Mirela Arqimadriti dhe Xhoi Jakaj
Dita e 8 18:40 10/06/2021
Romina Kuko: “Konsiderohet tabu ushtrimi i dhunës të gruas ndaj burrit, por në Shqipëri ndodh!”
Dita e 8 19:09 03/06/2021
Shqipëria dhe kultura e dhunës! A do të mund të ndërtojmë kulturën e nderimit?
Dita e 8 18:05 03/06/2021
Prof. Artan Fuga: “Kur shteti nuk bën drejtësi, shqiptarët bëjnë vetgjyqësi”
Dita e 8 17:12 03/06/2021
Si po konsolidohet martesa në ditët e sotme?
Dita e 8 16:27 31/05/2021
“Burri im ka dashur të vrasë Enver Hoxhën!”, flet aktivistja Sevim Arbana
Dita e 8 16:22 31/05/2021
Bes Kallaku: “I lashë Xhensilës roje te shkolla për të marrë informacion për të.”
Dita e 8 16:03 31/05/2021
Eni Çobani: “Fatos Nano personazhi i vetëm që ka pranuar publikisht se martesa e tij dështoi”
Dita e 8 18:31 20/05/2021
Jerina Lalaj: “Kam qenë 16 vite e martuar me një zotëri që e doja shumë!”
Dita e 8 16:21 06/05/2021
Dashuria, forca më e madhe në Univers!
Dita e 8 14:47 29/04/2021
“Dita e 8” bën bashkë të gjithë krerët më të lartë fetar në një program kushtuar njeriut!
Dita e 8 21:00 23/04/2021