Celebrities Gossip

Yjet e famshëm që u larguan nga Hollywood-i për një jetë më të thjeshtë!

Kur je i famshëm, nuk është vetëm fama dhe pasuria që të vijnë. Yjet e njohur të showbiz-it ndërkombëtar duhet të përballen rregullisht me presionin e medieve dhe të përballojnë disi pasojat, si mungesa e hapësirës private dhe shqetësimi për reputacionin e tyre. Për t’u çlodhur, disa të famshëm largohen nga kjo jetë e vrullshme dhe ne po ju tregojmë disa prej tyre:

1.Lindsay Lohan, Emiratet Arabe

Sipas yllit të “Mean Girls”, vëmendja e tepërt nga media e shtyu atë të bënte ndryshime 7 vjet më parë. Ajo thotë se shpërngulja në Dubai i dha asaj një energji të re. Atje, ajo filloi një jetë të re pa sherre dhe thashetheme dhe është fokusuar në punën dhe idetë e saj.

2.Madonna, Portugali

Mbretëresha e muzikës pop nuk ka jetuar kurrë në Los Angeles, edhe pse shpesh viziton tapetet e kuq të Hollywood-it. Vitet e hershme ajo i kaloi në Nju Jork dhe kur u martua, u transferua në Londër. Në vitin 2017, asaj iu desh të linte Londrën dhe të transferohej në Lisbonë për të mbështetur djalin e saj dhe karrierën e tij të futbollit.

3.Nicole Kidman, Australi

Nicole Kidman zgjodhi ajrin e pastër dhe qetësinë në vend të një jete glamuroze. Në vitin 2008, ajo bleu një fermë në Australi ku jeton ende me familjen e saj. Ka një kopsht frutash, një fermë dhe një bibliotekë.

4.George Clooney, Itali

Që nga viti 2002, aktori jeton në një vilë luksoze italiane. Ka 25 dhoma, një fushë tenisi, madje edhe një teatër të hapur. Clooney thotë se shpërngulja në Itali i ndryshoi krejtësisht jetën. Më në fund ai ishte në gjendje të pushonte pak nga vëmendja e medieve.

5.Shakira, Spanjë

Pasi u martua me futbollistin e Barcelonës, Gerard Piqué, Shakira u zhvendos në Spanjë ku aktualisht jeton dhe rrit 2 djemtë e saj.

6.Pamela Anderson, Kanada

Pamela Anderson u kthye në Kanada ku lindi dhe u rrit. Ajo ka trashëguar një shtëpi nga gjyshja. Aktores i pëlqen të ndajë detajet e rinovimit, kopshtarisë dhe aktiviteteve të tjera relaksuese.

7.Rihanna, Barbados

Rihanna përpiqet të mos harrojë familjen e saj që jeton në Barbados. Para vitit 2013, ylli i botës së muzikës mori me qira një vend luksoz buzë bregdetit dhe më vonë e bleu atë. Tani ajo po planifikon të kalojë më shumë kohë në vendlindje.

8. Johnny Depp jetoi në Francë për disa kohë.

Johnny Depp gjithashtu nuk është adhurues i të jetuarit në Hollywood. Atij i pëlqen të ecë në kopsht dhe të shikojë lule dhe perime në vend që të marrë frymë nga ajri i ndotur. Aktori gjeti një vend në një fshat të vogël në jug të Francës dhe jetoi atje me aktoren dhe këngëtaren franceze, Vanessa Chantal Paradis, deri në vitin 2012. Çifti u nda po në atë vit dhe tani shtëpia është në shitje.