Celebrities Film & Tv Showbiz

Ylli i “Thor: Love And Thunder”, Christian Bale thotë se mbështetja e Marvel-it në ekranet jeshile në xhirime është përkufizimi i monotonisë!

Duket se nuk janë vetëm fansat që e kanë gjetur veten të rraskapitur me përdorimin e tepruar të ekraneve jeshile nga studio në filmat e tyre, pasi ylli i “Thor: Love and Thunder”, Christian Bale së fundmi detajoi se si koha e tij në xhirimet e filmit Marvel ishte “përkufizimi i monotonisë”. Bale, talentet e të cilit u tretën në mënyrë shumë të çuditshme të drejtuar nga Taika Waititi, si versioni i vrarë (i qëllimshëm i lojërave) nga MCU i Gorr the God Slayer, foli për përvojën e tij në filmimin e hyrjes më të fundit të Marvel Cinematic Universe gjatë një interviste kopertinë për numrin e nëntorit të GQ.

Aktori i njohur fillimisht shpalosi temën e filmit pasi u pyet nga shkrimtari i stafit të gazetës, Zach Baron se çfarë e “tërhoqi” atë te “Thor: Love and Thunder”, për të cilën Bale kujtoi:

Unë isha sikur, ‘Ky duket si një personazh intrigues.Unë mund të jem në gjendje të bëj diçka me këtë, kush e di?’ Dhe mua do të më pëlqente Ragnarok. E çova djalin tim për të parë Ragnarok. Ai po ngjitej si një majmun në të gjithë [ulëset].

Baroni më pas pyeti se si ndihej konkretisht Bale për përvojën e tij me një “aktrim të tillë të tepruar në ekranin e gjelbër”, duke e shtyrë aktorin të pohonte:

Kjo është hera e parë që e bëj këtë. Dua të them, përkufizimi i saj është monotoni. Ju keni njerëz të mirë. Ju keni aktorë të tjerë që janë shumë më me përvojë në të se unë. A mund të dalloni një ditë nga tjetra? Jo. Absolutisht jo. Ju nuk keni idenë se çfarë të bëni. Nuk mund të dalloja as një fazë nga tjetra. Ata vazhduan të thoshin, ‘Ti je në skenën e tretë’ dhe ti as që e dije.

Megjithatë, Bale do të sqaronte se pavarësisht këtyre kritikave, ai ishte një adhurues i madh jo vetëm i filmave Thor, por i filmave super heronj në përgjithësi – një fakt që vjen si befasi nga njeriu që luajti një nga versionet më ikonike të Batman ndonjëherë. vënë në film.

Duke marrë parasysh atë që ai gabimisht mendoi, aktori më pas do të kërkonte falje përpara se të shpjegonte:

I dua ata filma. Unë i dua ata. Ka një humor dhe një kohë për secilin dhe unë kam një besim të fortë se çdo lloj filmi mund të bëhet shkëlqyeshëm.