Celebrities Film & Tv Music

‘YouTube Streamy 2021 Awards’/ Ja lista e të nominuarve…

Nominimet për Çmimet YouTube Streamy 2021 më në fund janë bërë publike! Edhe këtë herë, festimi vjetor i yjeve më të mëdhenj të botës së internetit dhe fuqive krijuese po përgatitet për të nderuar më të mirët. Super yjet e internetit si Addison Rae, Bella Poarch, Charli dhe Dixie D’Amelio po konkurrojnë sërish për çmimet, ashtu si MrBeast, i cili më parë mori çmimin ‘Krijuesi i Vitit’ në 2020. Ndërkohë që edhe një numër i madh yjesh janë në garë në kategorinë ‘Crossover’, duke festuar të famshmit e mediave tradicionale që kanë bërë bujë me përmbajtjen e tyre në internet ku përfshihen Nick Jonas, Will Smith dhe Ryan Reynolds. Ky event do të transmetohet ekskluzivisht në ‘YouTube’ në muajin dhjetor të vitit 2021, me një datën të saktë ende të papërcaktuar. Shikoni listën e plotë të nominimeve më poshtë.

Çmimet e përgjithshme

Krijuesi i Vitit

Addison Rae
Alexa Rivera
Avani Gregg
Bella Poarch
Brent Rivera
Charli D’Amelio
Dixie D’Amelio
Dream
Emma Chamberlain
MrBeast

Show i Vitit

30 Days With: Bretman Rock • Bretman Rock
Binging With Babish • Babish Culinary Universe
Captain Disillusion
Could You Survive The Movies? • Vsauce3
Dark History
Good Mythical Morning
Nikita Unfiltered • Nikita Dragun
Ryan’s World
UNHhhh • WOWPresents
Verzuz

Internacionale

Anasala | أنس و أصالة (Saudi Arabia)
Enaldinho (Brazil)
Mikecrack (Spain)
Mythpat (India)
Tokai OnAir | 東海オンエア (Japan)

‘Short Form’

8illy
Bella Poarch
the cheeky boyos
Jake Fellman
Matt Taylor

Çmimet individuale

‘Breakout Creator’

Bella Poarch
Karl Jacobs
Quenlin Blackwell
Stokes Twins
Tinx

Bashkëpunimet

Harry Mack and Marcus Veltri – Pianist & Freestyle Rapper BLOW MINDS on Omegle ft. Marcus Veltri
Markiplier and CrankGameplays – Unus Annus
Ryan’s World, NASA, JAXA – Ryan Makes A Video Call With The Space Station
Zach Campbell and Lil Nas X – Lil Nas X “Montero (Call Me By Your Name)” REACTION WITH LIL NAS X!!
ZHC and MrBeast – I Surprised MrBeast With A Custom House!

‘Crossover’

Bill Gates
Hailey Rhode Bieber
Nick Jonas
Ryan Reynolds
Will Smith

‘First Person’

Airrack
Emma Chamberlain
LARRAY
Nicole Tv
Yes Theory

Transmetues të drejtpërdrejtë

auronplay
GeorgeNotFound
NICKMERCS
shroud
Valkyrae

Çmimet për Show-n

‘Indie Series’

The Blues • DeStorm Power
Chicken Shop Date • Amelia Dimoldenberg
I spent a day with • Anthony Padilla
Pls, Disinfect: The Visual EP • Tré Melvin
Sidetalk NYC

Show live

#FAZE5 Challenge • FaZe Clan
$300,000 Influencer Trivia Tournament! • MrBeast
David Blaine Ascension • David Blaine
Omegle Bars • Harry Mack
Verzuz

Podcast

Anything Goes with Emma Chamberlain
Call Her Daddy
Dark History
Impaulsive
On Purpose With Jay Shetty

Seritë e shkruara

The Confession Game • DeStorm Power
Could You Survive The Movies? • Vsauce3
Mortal Glitch • enchufetv
True Facts • zefrank1
Two Sides: Unfaithful

Seritë e pashkruara

30 Days With: Bretman Rock • Bretman Rock
Good Mythical Morning
Nikita Unfiltered • Nikita Dragun
Odd One Out • Jubilee
UNHhhh • WOWPresents

Çmimet në bazë të temave

‘Animated’

Haminations
Jaiden Animations
Ketnipz
The Land Of Boggs
TootyMcNooty

‘Beauty’

Bailey Sarian
Brad Mondo
Hyram
MissDarcei
NikkieTutorials

Komedi

CalebCity
Gus Johnson
Jack Pop
LeendaDong
Please Don’t Destroy

‘Commentary’

ContraPoints
Danny Gonzalez
Drew Gooden
Jarvis Johnson
Lindsay Ellis

Kërcim

Aust & Mar
JABBAWOCKEEZ
Kelli Erdmann
Kyle Hanagami
Matt Steffanina

Dokumentar

Brut. Docs
COMING CLEAN ABOUT EVERYTHING • Jeff Wittek
DIGGING A SECRET TUNNEL • Colin Furze
EvanMCGaming
Life in a Day 2020

Fashion dhe stil

Chriselle Lim
Gunnar Deatherage
HauteLeMode
Loïc Prigent
Wisdom Kaye

Ushqim

Alexis Nikole
Babish Culinary Universe
Cooking With Lynja
Joshua Weissman
Nick DiGiovanni

Lojëra

Aphmau
Dream
Markiplier
MrBeast Gaming
PrestonPlayz

Shëndeti dhe Mirëqenia

Austen Alexander
Chloe Ting
Doctor Mike
Linda Sun
Yoga With Adriene

Fëmijë dhe familja

The LaBrant Fam
Ninja Kidz TV
Ryan’s World
The Shluv Family
Team2Moms

Mësim dhe Edukim

Captain Disillusion
Map Men
onlyjayus
Tom Scott
Veritasium

‘Lifestyle’

Addison Rae
Alexa Rivera
AMP
Avani Gregg
Brent Rivera

Lajme

Brian Tyler Cohen
Channel 5 with Andrew Callaghan
HasanAbi
The Philip DeFranco Show
TheSyncUp

Shkencë dhe inxhinieri

Mark Rober
Simone Giertz
Stuff Made Here
Unnecessary Inventions
William Osman

Sport

Deestroying
Jomboy
Nick Pro
Sky & Ocean
Sunisa Lee

Teknologji

iJustine
Linus Tech Tips
Marques Brownlee
Mrwhosetheboss
Supercar Blondie