Botë e Çuditshme Gossip Love & Sex

Zbuloi se 3 fëmijët e saj të adoptuar ishin në të vërtetë vëllezër biologjikë, historia e pazakontë e Katie Page!

Katie Page e dinte gjithmonë se donte të birësonte, edhe kur ishte vajzë e vogël. Sot, Katie bëri realitet ëndrrën e saj duke krijuar një familje të madhe me të dashurin e saj, 2 fëmijët e tij dhe 3 fëmijët e saj të birësuar. Por ajo që e bën udhëtimin magjik të Katie edhe më të veçantë është se falë një kthese të fatit, doli që vajza e saj dhe 2 djemtë e birësuar ishin në të vërtetë vëllezër biologjikë. Universi do të gjejë gjithmonë një mënyrë për të na ‘ngritur lart’ me surprizat e tij dhe historia emocionuese e Katie është një provë e gjallë e kësaj.

Gjithçka filloi me një vendim që të ndryshonte jetën.

Pasi u divorcua në fillim të të tridhjetave, një ditë Katie po shikonte veten në pasqyrë dhe vendosi të bëhej gruaja që zemra e saj donte të ishte, dikush për të cilën mund të krenohej kur të kthehej pas në kohë. Kështu që ajo nisi një punë të re, bleu një shtëpi me 4 dhoma gjumi dhe planifikoi ta bënte realitet ëndrrën e saj për birësimin.

Një djalë i vogël erdhi për të ndryshuar jetën e saj.

Në vitin 2017, ajo takoi një djalë 4-ditor, i cili u braktis nga nëna e tij biologjike. Ajo vendosi ta quante Greyson dhe ta merrte nën krahët e saj. Si nënë për herë të parë Katie ishte pak e frikësuar nga ky hap që të ndryshonte jetën, por ajo e dinte se një udhëtim i bukur po fillonte.

Një mrekulli në jetë bashkoi 2 vëllezër e motra.

Më pak se një vit më vonë, Katie mori një telefonatë nga një punonjës duke thënë se duhej një vendoste urgjente për një foshnjë 4-ditore, e cila ishte braktisur nga nëna e saj biologjike. Mamaja beqare e dinte që ajo tashmë ishte e dërrmuar, por një zë i fuqishëm brenda saj i tha që t’i besonte intuitës së saj dhe të merrte të porsalindurin për një periudhë të shkurtër kohe.

Ndërsa bënte dokumentet, Katie vuri re se emri i nënës së vajzës ishte i njëjtë me atë të Grayson. Pasi bëri disa hetime të mëtejshme, ajo u habit kur kuptoi se 2 fëmijët kishin lidhje gjaku dhe se ajo po shikonte motrën biologjike të djalit të saj. Kështu ajo mori vendimin për të birësuar ligjërisht edhe vajzën. Në fund të fundit, ajo nuk mund t’i ndante 2 vëllezërit e motrat kur fati i kishte bashkuar. Dhe kështu Hannah iu bashkua dyshes nënë e bir në dhjetor të 2018-ës.

Një vëlla tjetër e bëri familjen e tyre të plotë.

Nëna biologjike e 2 fëmijëve solli në jetë një djalë tjetër, 13 muaj pasi Hannah lindi. Ne imagjinojmë se jeta e Katie duhet të jetë e mbushur me shumë netë pa gjumë dhe momente dërrmuese. Por ajo thotë se është “mirënjohëse për këtë”. Sepse duke ditur që Grayson, 5, Hannah, 4 dhe Jackson, 3, tani janë përgjithmonë bashkë nën një çati, do t’i bënte të gjitha këto sfida të vlefshme.

Madje ajo vazhdoi të pranonte se në çdo hap të rrugës ishte e tmerruar, por gjërat gjithmonë funksiononin. Kjo nënë e përkushtuar është prova e gjallë se kur ndajmë mendjen për të bërë diçka në të cilën besojmë vërtet, ne mund ta realizojmë atë. Thjesht duhet të besojmë në forcën tonë të brendshme, të kemi besim dhe të shkojmë drejt tij me zemër të hapur.