Horoskopi

Zbuloni çfarë do të sjellë muaji qershor në shenjën tuaj të horoskopit!

Dashi

Ky muaj është i përsosur për të eksploruar informacione dhe për të mësuar gjëra të reja, Dash, pasi sezoni i Binjakëve aktivizon shtëpinë tuaj të tretë diellore. Këto dridhje do të nxjerrin gjithashtu në pah natyrën tuaj llafazane, megjithëse do të jetë e rëndësishme që të gjeni mënyra për të prekur zen tuaj, ose mendja juaj mund të bëhet shumë e zënë për rehati. Për fat të mirë, do të ndiheni më shumë në kontroll të procesit tuaj të të menduarit pasi Mërkuri të përfundojë udhëtimin e tij retrogradë përmes Demit më 3 qershor. Emocionet tuaja bëhen më intensive ndërsa dielli i shkëlqyeshëm lë të shqetësuar Binjakët dhe partnerët me Gaforren e ndjeshme në datën njëzet e një, dhe për muajin e ardhshëm do të jeni më nevojtarë ose më të ngjitur se zakonisht. Ju jeni tërhequr nga shenja seksi e ujit, Akrepi tani, por ju përshtateni më mirë me shenjat e qeta të tokës si Demi apo Bricjapi. Koha më e mirë për takime dhe (veçanërisht) njohje të reja është ditët më afër hënës së plotë më 17 qershor. Më 3 qershor, Mërkuri shkon drejtpërdrejt në Dem, në shtëpinë tuaj të parave, dhe një mundësi financiare tani mund të jetë duke ardhur drejt jush. Ju mund ta keni pritur këtë për javë të tëra.

Ditët më me fat tuajat për këtë muaj: 6, 13, 15

Demi

Do të jeni i zënë këtë muaj, Dem, pasi sezoni i Binjakëve sjell një stuhi aktivitetesh në shtëpinë tuaj të dytë diellore. Edhe pse ditët tuaja do të jenë të mbushura me punë, angazhime shoqërore dhe zbavitje të herëpashershme të blerjeve, përpiquni të mos lejoni që rrëmuja të grumbullohet në hapësirën tuaj ose mund të bini në një gropë çorganizimi. Për fat të mirë, pavarësisht se sa me ritëm të shpejtë ndihet bota tani, ju do të jeni në një pozicion unik për të ecur më ngadalë, kështu që mos u ndjeni fajtor për t’i marrë gjërat me shpejtësinë tuaj. Kërkoni për një tekst ose DM që keni pritur që të vijë çdo ditë tani. Gjërat janë në ajër gjatë lidhjes Venus-Uranus-prek-dhe-shko në shenjën tuaj të përzemërt në datën e njëmbëdhjetë, kështu që ju mund të dëshironi të frenoni të hyni për atë qetësi. Edhe nëse jeni duke marrë dridhje të mira, është më mirë të prisni për miratimin e qartë sesa të bëni lëvizjen tuaj dhe ta rrëzoni atë. Java e parë e muajit është koha më e mirë për takime, flirtime dhe joshje.

Ditët më sfiduese të muajit: 3, 11, 18

Binjakët

Është koha juaj të shkëlqeni, Binjakë, ndërsa dielli kalon nëpër shenjën tuaj, duke sjellë një shkëlqim shtesë në atmosferën tuaj. Fatkeqësisht, me sundimtarin tuaj Mërkuri që vazhdon udhëtimin e tij retrogradë përmes Demit dhe shtëpisë tuaj të dymbëdhjetë diellore, ju mund ta gjeni veten në një humor të zhytur në mendime me nivele energjie të paqëndrueshme. Horoskopi i seksit për Qershorin po planifikon një ndryshim të “personazheve”. Puna mund të jetë mjaft e ngarkuar sepse po përgatiteni të largoheni, por përpjekja shtesë ia vlen. Dhe së shpejti do të bëni diçka krejtësisht të ndryshme. Venusi harmonik javën e ardhshme, do të bëjë të gjithë ndryshimin për ju. Përfshirja me grupe ose klasa që janë të lidhura me qëllimet tuaja shëndetësore mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të qëndruar në rrugën e duhur dhe për të takuar të tjerët në gjatësinë e valës suaj.

Ditët e muajit që duhet të shfrytëzoni për mundësi të arta: 6, 8, 28

Gaforrja

Mos kini frikë t’i shikoni të metat tuaja me dashuri, duke vlerësuar se kush jeni dhe sa larg keni arritur, duke kuptuar se duhet të bëhen disa ndryshime nëse doni të arrini potencialin tuaj më të lartë. Heqja e zakoneve të këqija do të vijë më lehtë tani, por vetëm nëse e kuptoni veten se çfarë janë ato. Kohët e fundit ke dalë nga guaska jote, Gaforre, gjë që është e admirueshme dhe kjo gjë mund të ketë çuar në disa takime romantike mjaft të mrekullueshme! Por ndërsa Saturni ambicioz në Ujorin social kthehet në retrogradë më 4 qershor, nuk është një ide e keqe të tërhiqeni përsëri në guaskën tuaj për të shqyrtuar atë që ka ndodhur së fundmi. Mbani datat që keni planifikuar, por mos i përgjigjeni po për ndonjë festë tjetër për një kohë. Më 3 qershor, Mërkuri shkon drejtpërdrejt te Demi dhe shtëpia juaj e parave që rrjedh nga karriera. Më në fund, dokumentet për promovimin ose ngritjen tuaj kanë filluar të kalojnë nëpër sistem. Çdo aktivitet që inkurajon paqen e brendshme do t’ju ndihmojë të lulëzoni. Me Marsin e zjarrtë dhe Jupiterin optimist në një zonë fluturimi të lartë, mund të vendosni shumë energji në qëllimet dhe karrierën tuaj.

Ditët ku duhet të bëni kujdes me vendimet që merrni: 1, 11, 30

Luani

Kjo klimë kozmike është ideale për t’u përfshirë me një grup interesi të veçantë, klasë ose skenën tuaj lokale të artit, duke e bërë të rëndësishme që të kërkoni përvoja të tilla. Për fat të mirë, shumica e njerëzve do të jenë në një humor miqësor dhe miqësor gjatë gjithë muajit, duke ju ndihmuar të gjeni lidhje dhe miq të rinj. Më 4 qershor, fillon një cikël retrogradë për Saturnin e synuar, ndërkohë që është çiftuar me Ujorin që mendon për të ardhmen, duke ju dërguar në kokën tuaj dhe duke ju dhënë mundësinë të mendoni për disa ide vërtet të avancuara, të teknologjisë dhe inovative për marrëdhënie. Nëse romanca fillon këto ditë, ka shanse ta çojmë në një nivel më serioz pas 26 qershorit. Sidoqoftë, për ju seksi është ende jo vetëm një kënaqësi, por edhe një çështje prestigji. Gjatë dy javëve të ardhshme, mund të keni nevojë për të filluar biznesin tuaj. Ju mund të bëni një hap të rëndësishëm përpara, si p.sh. lancimi i një produkti, zgjerimi i shërbimeve ose shkarkimi i një klienti të keq.

Ditët me fat gjatë muajit : 6, 16, 28

Virgjëresha

Më 21 qershor, fokusi juaj zhvendoset drejt kalimit të kohës me miqtë tuaj, ndërsa dielli hyn në Gaforre dhe vera fillon zyrtarisht! Këto dridhje të mira përforcohen nga një lidhje e ëmbël midis Venusit dhe Plutonit, e cila me siguri do të thellojë marrëdhëniet tuaja. Përdoreni këtë energji si një mundësi për të planifikuar pak kohë për argëtim me këdo me të cilin shpresoni të afroheni më shumë. Jeta juaj e dashurisë përmirësohet kur udhëheqësi juaj i vetëdijshëm mendërisht Mërkuri, largohet në retrogradë ndërsa jeni në shenjën tjetër të tokës Demi më 3 Qershor. Hëna e re në Gaforre është në datën e njëzet e tetë dhe ju mund të shikoni disa mjete të reja ose komponentë kompjuteri. Ju mund të konfiguroni studion tuaj të videos ose të merrni pajisjet për të bërë një podcast. Ju mund të shikoni se si të mbroni pajisjet që keni me sigurimin e pronarit të shtëpisë ose biznesit.

Ditët sfiduese të muajit ku duhet t’i mendoni mirë hapat që hidhni: 5, 12, 19

Peshorja

Kujdes nga mbingarkesa emocionale këtë muaj, Peshore, pasi dielli i Binjakëve aktivizon shtëpinë tuaj të nëntë diellore. Kjo klimë kozmike është e gatshme të sjellë një nxitje të madhe në aftësitë tuaja psikike, duke ju bërë më të ndjeshëm ndaj emocioneve, mendimeve dhe anktheve të të tjerëve. Me energjinë luksoze të Demit që ndikon në atmosferën e sundimtares suaj Venus në fillim të këtij muaji, ju dëshironi të llastoheni dhe të përkëdheleni, ose dëshironi të llastoni dhe përkëdhelni dikë tjetër! Tani po hidhen shumë para dhe ju jeni sinqerisht i mirë me të qenit në fund të dhënies dhe/ose marrjes. Një detoks i shkurtër prej disa ditësh mund të ndihmojë në pastrimin e sistemit tuaj dhe t’ju japë një ndjenjë rinovimi. Ngrënia e sallatave dhe frutave dhe pirja e lëngjeve dhe ujit të freskët mund të bëjë mrekulli.

Ditët me fat gjatë muajit : 19, 21, 28

Akrepi

Ju do të jeni thellë në psikikën tuaj këtë muaj, Akrep, ndërsa dielli i Binjakëve lundron nëpër shtëpinë tuaj të tetë diellore. Për këtë arsye, mund ta keni të vështirë të angazhoheni në biseda të vogla me njerëz me të cilët nuk ndiheni të lidhur, megjithëse mund të thirreni për ta bërë njësoj. Lojëra “të nxehta”, lidhje të rrezikshme, shpjegime të stuhishme gjatë rrugës për në kënaqësi, zakonisht asgjë nuk ju shqetëson. Gjatë javëve të kaluara, shpërthime të tilla të temperamentit mund të kenë dekurajuar apo edhe frikësuar dikë, por ju prapë nuk do të pranoni të shkoni kundër natyrës tuaj. Akrep, mund të keni folur për një bashkëpunim ose partneritet biznesi gjatë dy javëve të fundit. Gjatë ditëve të ardhshme, merrni parasysh t’i vendosni kushtet në letër. Është në rregull të nënshkruash një kontratë tani.

Ditët ku nuk duhet të merrni vendime në lidhje me karrierën : 8, 10, 15

Shigjetari

Jepini vetes leje të kënaqeni me dashuritë e të tjerëve, por përpiquni të mos luani lojëra me zemrat për të cilat nuk jeni vërtet të interesuar. Nëse aktualisht jeni duke kërkuar dashurinë, kjo është një kohë e mirë për të caktuar disa takime të para, pasi Lidhja me njerëzit e duhur do të vijë më lehtë tani. Nëse jeni tashmë të lidhur, kërkoni mënyra për t’u angazhuar me miqësinë thelbësore në marrëdhënien tuaj. Fati juaj është elektrik, ndërsa udhëheqësi juaj emocionues, që kërkon aventura, Jupiteri thith energjinë e shpejtë të Ramit në fillim të këtij muaji. Edhe pse mund të përballeni me njerëz që nuk pajtohen me mënyrën se si po e jetoni jetën tuaj, sinqerisht nuk ju intereson vërtet. Dashuria ndodh shpejt dhe mund t’ju rrëzojë gjatë këtij tranziti me zjarr të shpejtë.  Gjatë muajit të ardhshëm, të tjerët mund të nxiten për të bashkëpunuar me ju. Ju mund të takoni një ndikues ose mentor që është i gatshëm të punojë me ju.

Ditët me fat gjatë muajit : 12, 13, 21

Bricjapi

Zbatimi i një rutine të shëndetshme të të ushqyerit, gjumit dhe ushtrimeve mund të ndihmojë në mbajtjen e trupit tuaj në këmbë, veçanërisht kur orari juaj nuk zbutet. Megjithëse ju keni disa rregulla si askush tjetër, duhet të siguroheni që të rrethoni disa data për kujdesin ndaj vetes, ose mund të përfundoni duke neglizhuar nevojat tuaja dhe të goditni një mur.  Bëj më të mirën që mundesh, Bricjap, por mos u lidh me një ish që nuk do të bashkëpunojë për inat. Ju e dini shumë mirë se nuk mund të bëni askënd të ndiejë diçka që nuk e do.  Gjatë muajit të ardhshëm, jeta juaj e përditshme e punës përmirësohet. Një person irritues mund të jetë në pushim ose thjesht më pak i bezdisshëm.

Ditë sfiduese të muajit që duhet të bëni kujdes me financat: 3, 5, 25

Ujori

Një energji flirtuese do t’ju rrethojë gjithashtu, megjithëse mund të dëshironi të përmbaheni përpara se të dhuroni zemrën tuaj. Energjia për momentin mund të jetë mjaft e shkurtër, që do të thotë të mbyllesh telefonin me dikë që sapo ke takuar mund të mos jetë ideja më e mirë. Nëse keni pritur përreth për të parë nëse dikush do t’jua kthejë dashurinë, disa lajme të mira vijnë në formën e një treshe dielli-Saturn më 16 qershor që duhet t’ju motivojë të qëndroni atje. Zakonisht ju e merrni anën seksuale të jetës mjaft lehtë, por në fillim të verës, yjet duket se ju japin një shans për të vendosur një rregull pak më shumë në këtë sektor të horoskopit tuaj. Lëvizja e diellit drejt Gaforres në datën njëzet e një mund të jetë një thirrje për të ndaluar dietën dhe për të marrë ushqimin e shëndetshëm si një zgjedhje jetese.

Ditët me fat gjatë muajit : 10, 16, 17

 Peshqit

Tani është koha për t’u marrë seriozisht me mënyrën se si jetoni dhe të kuptoni nëse mund të bëhen përmirësime rreth proceseve tuaja të pastrimit, zgjedhjeve dekorative dhe ruajtjes.  Nënndërgjegjja juaj po tregon veçanërisht në fillim të këtij muaji, kështu që mbajtja e një ditari për të shkruar atë që zbulojnë ëndrrat dhe vizionet tuaja është jashtëzakonisht e dobishme. Qershori mund të jetë një muaj veçanërisht i kënaqshëm nga pikëpamja seksuale, vetëm nëse do të merrnit në konsideratë propozimet që ju bëhen nga shumë partnerë, të cilët përveçse janë të lezetshëm dhe interesantë, dinë edhe të jenë mjeshtra në shtrat.  Një mik mund t’ju tregojë për një lloj të ri investimi që është edhe emocionues dhe i rrezikshëm. Ata mund t’ju inkurajojnë të investoni, por ju duhet të mbani mend tolerancën tuaj ndaj rrezikut. Një investim i vogël mund të ndihmojë në balancimin e portofolit tuaj, por kjo nuk është domosdoshmërisht një kohë për të bërë gjithçka.

Ditët sfiduese të muajit: 7, 14, 28