Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Fashion

Zbuloni se cilat bizhuteri ju përshtaten në bazë të shenjës së zodiakut!

Padiskutim që nuk mund të mohohet rëndësia e bizhuterive të zodiakut. Më shumë se të bukura, bizhuteritë astrologjike janë njëkohësisht edhe personale edhe domethënëse. Megjithëse të gjitha bizhuteritë në koleksionin tuaj mund të kenë kuptim të veçantë, ne shpesh ndiejmë një lidhje hyjnore me stilet e frymëzuara nga qielli sikur të jenë një pasqyrim i vërtetë i qenies sonë.

Në fakt pjesët që përfaqësojnë tokën, ujin, zjarrin dhe shenjat e ajrit ndihen thellësisht nga shumë persona që edhe besojnë shumë në horoskop. Këto simbole dhe rreshtime të yjeve përfaqësojnë tiparet tuaja më të thella, por magjepsja për shkon përtej modës.

Shumë dizajne bizhuterish të zodiakut përshkruajnë ikonografinë e lashtë, ato ndihen të përjetshme dhe kanë një tërheqje të cilësisë së mirë. Mendoni një varëse medaljonesh dhe unaza vulash, perëndesha mitologjike greke të portretizuara në gjerdan dhe yjësi qiellore të realizuara në hijeshi dhe në vathë. Pastaj, sigurisht, ka edhe interpretime moderne të zodiakut; Varëse me pluhur diamanti në zinxhirë me peshë të rëndë, byzylykë delikatë me hajmali të varur, vathë minimale astrologjike dhe gjerdan.

Qoftë një shenjë e dashurisë për veten apo dhuratë për një anëtar të dashur të familjes apo mik, nuk mund të humbisni kurrë me një pjesë të zodiakut.

1. Dashi

2. Demi

3. Binjakët

4. Gaforrja

5. Luani 

6. Virgjëresha 

7. Akrepi

8. Shigjetari

9.  Ujori

10. Peshqit

11. Bricjapi

12. Peshorja