Botë e Çuditshme Lifestyle

Zbulonte çdo sekret të kompanisë në rrjetin e saj social TikTok, stjuardesa pushohet nga puna!

Një stjuardesë u pushua nga puna për zbulimin e sekreteve të kompanisë në videot e saj në TikTok. Arina Bloom drejton një llogari të suksesshme në TikTok dhe ka mbi 241 mbi ndjekës. Ajo ka ndarë vazhdimisht video me ta në të cilat shfaqet me uniformën e stjuardesës së United Airlines.

Kishte më shumë se 20 video që tregonin Bloom me uniformë. Por kjo nuk është arsyeja pse ajo u pushua nga puna, por sepse ajo zbuloi sekretet e kompanisë. Ndër të tjera ajo tha se kompania ajrore ku ajo punon nuk i pastron aeroplanët ndërmjet fluturimeve.

Arsyeja e ndërprerjes së tyre ishte një “ankesë anonime”, siç shpjegoi vetë Bloom në një nga videot e TikTok. Bloom mendon se dorëheqja e saj është e padrejtë. Sipas Bloom, kompania e dinte që kur ajo u punësua se operonte një kanal të suksesshëm në TikTok dhe madje komentoi videot e saj.

@arina.bloom

Just another Flight Attendant got in trouble. #cabincrew #flightattendant

♬ original sound – Arina Bloom

Edhe pse ndihem fajtore për disa nga postimet dhe premtoj se nuk do ta bëjë më këtë, mendoj se prezantimi im i përgjithshëm ka qenë vazhdimisht pozitiv dhe isha mëse e lumtur të tregoja se jam pjesë e kësaj linje ajrore.

Ju sjellim në vëmendje se disa vite më parë një ngjarje e pazakontë e ka përndjekur Rita Ora-n gjatë një udhëtimi nga Londra në Los Angeles. Këngëtarja me origjinë shqiptare është ngacmuar seksualisht nga një stjuardesë biseksuale 25-vjeçare që i shërbente në avion. Stjuardesa e cila quhej Charlotte Whittingham u ka treguar miqve të saj në Facebook se i ka shërbyer Rita Orës dhe se ajo duket si një pikturë e bukur vaji me një pamje të mrkullueshme.

Menjëherë më pas ajo është kontaktuar nga kompania ajrore “Virgin Air” ku i është kërkuar të japë dorëheqjen ose përndryshe do të pushohej nga puna për shkeljen e kodit të mbrojtjes së udhëtarëve. Komente të tilla nuk janë të lejueshme dhe aspakt të tolerueshme pasi punonjësit e kompanive ajrore nuk mund të japin përshtypjet e tyre mbi klientët aq më pak t’i shfaqin ato hapur në rrjetet sociale.