Celebrities Film & Tv

Zoë Kravitz shpjegon gjithçka rreth rolit të Robert Pattinson si “Batman”!

Së fundmi aktorja e njohur Zoë Kravitz ka folur në lidhje me portretizimin e ‘Batman’ nga Robert Pattinson. Aktorja e “The Big Little Lies”, luan rolin e Catwoman në filmin e ardhshëm me superheronj, “The Batman”, së bashku me aktorët Colin Farrell si Penguin, Paul Dano si Riddler dhe Pattinson si Caped Crusader.

Kravitz është shprehur së fundmi për ‘Variety’ se ajo ka parë shumë pak nga filmi deri më tani dhe e ndien dhe e di se roli i Pattinson është thjesht perfekt.

Rob është perfekt për këtë rol. Ai ishte i jashtëzakonshëm. Transformimi i tij ishte i mahnitshëm. Regjisori Matt Reeves ka shumë zemër dhe ai kujdeset shumë për këta personazhe. Unë jam shumë i emocionuar që ai të mund të shkojë me pushime sepse e meriton. Shpresoj që fansat ta pëlqejnë sepse ne kemi bërë shumë punë për këtë. Ka një ndjenjë paksa të ndryshme kur e di se shumë njerëz do të shikojnë diçka për të cilën po punoni. 

Aktorë të tjerë që kanë luajtur ‘Batman’ përfshijnë Ben Affleck, Michael Keaton, Val Kilmer, George Clooney dhe Christian Bale. ‘Batman’ ka të bëjë me ditët e para kur ai ishte Batman dhe ai është shumë larg të qenit perfekt.

Një nga gjërat interesante është të mësosh se si të jesh ‘Batman’. Është një eksperiment ‘kriminalistik’. Ai po përpiqet të kuptojë se çfarë mund të bëjë për të ndryshuar këtë vend. Është një histori detektivi, një mister, natyrisht, aksion dhe është tepër personale për të. Ai është një legjendë dhe kriminelët kanë frikë prej tij. 

‘The Batman’ do të shfaqet në kinema më 4 mars.