Ani Bame

New York Times tregon hetimin e FBI/ Faktet e reja për takimet me Ramën dhe pagesa 225 mijë dollarë nga Neza
Nis në Kiev samiti BE-Ukrainë; sinjal i fuqishëm mbështetjeje
Anglia, operacion ndaj shqiptarëve! “Bridora” synon të dëbojë sa më shumë azilkërkues
Protestë në Serbi, opozita: Vuçiç, je tradhtar! Po shet Kosovën për karrigen
Sherri në parlamentin serb, deputeti shqiptar: Vuçiç më demokrat se opozita, por ka frikë të thotë të vërtetën
Bënin skanera kundrejt shpërblimit monetar, në pranga mjeku dhe tekniku i imazherisë në QSUT
Vdes në aksident në Tiranë 20 vjeçari, në Durrës motori i merr jetën të moshuarit
Konkursi “Auto Moto Park”, Rama: Në Shqipëri në të ardhmen garë të Formula 1
Rama publikon pamje nga punimet për zgjerimin e aksit Elbasan-Qafë Thanë: Shkurton distancat
Qarku i Kukësit zbardhet nga dëbora, nuk raportohen probleme
INTERVISTA/ Rrëfimi ndryshe i Linda Ramës: Karriera, mëmësia, planet për të ardhmen dhe jeta përkrah Edi Ramës
Botës po i shtohet një oqean i ri, mësoni ku ndodhet ai
Juglindja nën petkun e dëborës, nuk ka akse të bllokuara
E rëndë në Gjermani, treni përplas dhe tërheq zvarrë dy fëmijë
Vendeve afrikane u mungon qasja në vaksinën kundër kolerës
Çështja e “McGonigal”/ Rama në Top Story: E kam takuar në prani të një miku të tij, nga unë s’ka përfituar asgjë
SHBA-ja përfshihet nga stuhi vdekjeprurëse dimri
“S’e dorëzojmë tempullin e demokracisë”, Berisha: Demokratët duhet të jenë të gatshëm për protesta
“O gomonet, o pushtetin”/ Paralajmërimi i i Ministres së Brendshme britanike
Greqia autostradë drejt Shqipërisë; do të ndërtohet rruga Janinë-Kakavijë me 4.5 milionë euro kilometri
Demokracia, Shqipëria bën përmirësim! The Economist: Një nga 10 performuesit më të mirë në 2022
Punonte si picajol në Francë, arrestohet pas 17 vitesh vrasësi gjakftohtë i “Ndranghetas”
Pas shkrirjes së 6 Gjykatave të Apelit, këta janë gjyqtarët e seksionit civil dhe atij penal
Bënte thirrje për akte terroriste në rrjete sociale, SPAK kërkon tre vite burg për Ibrahim Lekicën
Regjisori iranian hyn në grevë urie në shenjë proteste ndaj “veprimeve çnjerëzore”
Aksidentoi të miturin dhe tentoi të largohej, ndalohet 53 vjeçari në Vlorë
Shqipëria U17, ndryshon agjenda e dy miqësoreve ndaj Bosnjes
Anëtarësimi në NATO, Finlanda dhe Suedia: E filluam rrugëtimin, dhe po udhëtojmë së bashku
Konflikti mes policëve në ish-Bllok, nis hetimi penal dhe disiplinor ndaj dy efektivëve
Shkelje procedure e lojë me afatet, si “i mbrojti” SPAK dy prokurorët e akuzuar për dosjen “Ahmetaj”
SPAK po verifikon Ahmetajn, kreu i SPAK tregon për dokumentet në kompjuterin e Klodian Zotos
Humb jetën e reja në Elbasan, vdes pasi kryen abort në maternitet; nën hetim dy mjekë
Bordi ul çmimin e naftës dhe benzinës, gazi nuk ndryshon
Kamerat e paligjshme në Tiranë, i forti i “Myslym Shyrit” mes 37 personave nën hetim
Heqja e kamerave të grupeve kriminale, çmontohen 155 gjatë operacionit në Tiranë, nën hetim 37 persona
Transparency International: Shqipëria e korruptuar; vetëm 1 pikë rritje në një vit!
Transparency International: Kosova s’e ka nën kontroll korrupsionin
SHBA: Kurti dhe Osmani konfirmojnë pjesëmarrjen në diskutimin për Asociacionin
Habit presidenti kroat: Kosovën ia rrëmbyem Serbisë