Mikela Mike

Jim Hines, dikur njeriu më i shpejtë në botë, ndërron jetë në moshën 76-vjeçare!
Apple arrin rekord të aksioneve me zbulimin e ri të kufjeve Vision Pro!
Në TikTok, gjithmonë do të ketë një trend të ri për standardet e bukurisë tek vajzat e gratë…
Krijuesi i “Succession” tmerrohet nga aktori Jeremy Strong pasi u përpoq të hidhej në lumë!
Gjëja më e lezetshme që mund të keni parë ndonjëherë janë këta rosakë gjigandë në ujërat e Hong Kongut! (VIDEO)
Me vizionin e tij, artisti ka krijuar foto misterioze të njerëzve alienë!
Si t’i thoni parterit/es tuaj se keni një fëmijë jashtëmartesor?! Merrni mësime nga Arnold Schwarzenegger…
Policja e cilësuar si më e bukura në botë! Fansat e saj i luten: “Të lutem më arresto”…
Dhëndri i paralizuar lufton për t’u ngritur nga karrigia me rrota për të kërcyer me nusen në ditën e tyre të rëndësishme!
Studimi tronditës zbulon se ataku kardiak në zemër është më i zakonshëm gjatë ditës së….
Lewis Hamilton lavdëron rezultatin e mahnitshëm për Mercedes edhe pse Max Verstappen fiton Çmimin e Madh të Spanjës!
Shtëpitë me qira më të shtrenjta në Hamptons, 1 milion dollarë vetëm për muajin korrik 2023!
Ushtrimi i çdo sasie mund të ndihmojë në rritjen e tolerancës ndaj dhimbjes!
Nusja bën kërcimin e papritur sensual në ditën e dasmës, lë burrin dhe të ftuarit pa fjalë!
Si përfundim, a duhet të shajmë apo jo?! Kjo është çështja…
Ylli i tenisit ukrainas, Elina Svitolina e quan kundërshtaren ruse të guximshme pas fitores së French Open!
Gjenerata Z po kalon një recesion seksual, këtu janë arsyet dëshpëruese përse…
Deklarata e bashkëshortit po çmend rrjetin: “Gruaja ime fle me burra të tjerë, por nuk po tradhëton, ishte ideja ime”…
Koha për të thënë lamtumirë/ Legjenda suedeze Zlatan Ibrahimovic njofton tërheqjen nga futbolli në moshën 41 vjeçare!
Si e festuan Meghan Markle dhe Princi Harry ditëlindjen e dytë të vajzës Lilibet?!
Ndeshja e fundit e Lionel Messit për Paris Saint-Germain nuk përfundoi ashtu siç duhej…
Një tifoz humb jetën në ndeshjen e futbollit argjentinas pasi u rrëzua nga tribuna!
Pikat e syve mund të parandalojnë që fëmijët të vendosin syze optike!
Sukses brenda natës! Projekti i ri i Luiz Ejllit i afrohet Top 10 botërore!
Nuk merrni përgjigje nga rekrutuesit e punës që keni aplikuar?! Ja pse ndodh dhe si ta përballoni…
Përgjigja e Elon Musk ndaj një videoje anti-trans ndez 24 orë kaos në Twitter!
Përse njerëzit gjithmonë debatojnë në TikTok në lidhje me rregullat e pashkruara që duhen zbatuar në avion?
Kostot e barnave çojnë që miliona njerëz të mos i marrin medikamentet siç përshkruhet në recetë!
Ky burrë gjeti dashurinë dhe mirëpriti një fëmijë gjatë ecjes gjashtëvjeçare prej 14 mijë kilometrash!
Kapsula kohore e vitit 1905 zbulohet në stacionin e zjarrfikësve: “Sa shumë histori”!
Për të gjitha nuset që do të martohen së shpejti, bëni kujdes nëse dikush vishet me ngjyrë të kuqe…
Përse ushtria amerikane pothuajse hodhi në erë Hënën me një bombë bërthamore?!
Një gjerdan që mbante dhëmbin e një peshkaqeni prehistorik të njohur si megalodon zbulohet në rrënojat e Titanikut!
Orë Rolex, kostume garash dhe një stol i çuditshëm prej kallaji/ Artikujt e Paul Newman dalin në shitje!
‘Mongolian Rhapsody’? Tekstet e shkruara me dorë sugjerojnë që Freddie Mercury mund ta konsideronte si titull alternativ…
Zemra e artistit francez të pikturave murale i përket popullit ukrainas, ja veprat e realizuara nga ai në Kiev!
“Renaissance” nga Beyoncé: Çfarë veshën fansat në shfaqjen e hapjes në Londër?!
Luiz Ejlli i bashkohet nismës së fondacionit “Fundjavë Ndryshe” në ndihmë të Joelit të vogël!
Dwayne Johnson thotë se po rikthehet në ekskluzivitetin “Fast & Furious” si Hobbs!