Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST

Filma & TV Shows

Chaos Walking
Dy persona, zor të quhen miq, nisen në një aventurë të rrezikshme në një planet të pashkelur, teksa përpiqen të shpëtojnë nga një realitet i rrezikshëm dhe çorientues, ku të gjitha mendimet e brendshme shihen dhe dëgjohen nga të gjithë.
The Conjuring: The Devil Made Me Do It
Çifti Warrens heton një vrasje që mund të jetë e lidhur me një posedim djallëzor.
Vanquish
Victoria, një nënë, po përpiqet të vendosë të kaluarën e saj të errët si një ndërlidhës ruse droge pas saj, por polici në pension Damon detyron Victoria të bëjë ofertat e tij duke mbajtur peng vajzën e saj.
Those Who Wish Me Dead
Një adoleshent, dëshmitar në një vrasje e gjen veten të ndjekur nga dy binjakët vrasës, në shkretëtirën e Montanës, me një eksperte mbijetese të caktuar për mbrojtjen e tij - teksa një zjarr në pyll kërcënon jetën e të gjithëve.
The Comeback Trail
Dy producentë filmash që i detyrohen para një bande mafioze, përdorin yllin e tyre të aktrimit në plakje e sipër, për një mashtrim sigurimesh që të shpëtojnë veten. Por ata përfundojnë duke marrë më shumë para nga sa kishin imagjinuar.
Wrong Turn
Miqtë që ecin në Shtegun Appalachian ndeshen me 'The Foundation', një komunitet njerëzish që kanë jetuar në male për qindra vjet.
Possessor
"Possessor" ndjek rrëfimin e një agjenteje e cila punon për një organizatë sekrete që përdor teknologjinë e vendosjes së trurit për të pushtuar trupat e njerëzve të tjerë - dhe kështu duke i shtyrë ata të kryejnë vrasje për klientë me pagesa të larta.
The Mauritanian
Mohamedou Ould Slahi lufton për liri, pasi është burgosur prej vitesh, pa asnjë akuzë nga qeveria amerikane.
Mortal Kombat
Luftëtari i arteve marciale, Cole Young, kërkon kampionët më të mëdhenj të Tokës, për t'u përballur së bashku me armiqtë nga Bota e Jashtme, në një betejë të rrezikshme e të rëndësishme për universin.
THE UNITED STATES VS. BILLIE HOLIDAY
Historia e Billie Holiday dhe karrierës së saj, teksa është nën shenjestrën e Departamentit Federal të Narkotikës me një operacion të fshehtë të udhëhequr nga agjenti federal Jimmy Fletcher, me të cilin ajo kishte një marrëdhënie të trazuar.
I Care a Lot
Një kujdestare ligjore që zbras kursimet e pacientëve të saj të moshuar has probleme kur një grua që ajo po përpiqet të mashtrojë, rezulton të jetë ndryshe nga ç'shfaqej.
Twist
Një version modern i përrallës klasike të Oliver Twist.
Godzilla VS Kong
Kapitulli epik i rradhës vë përballë njëri-tjetrit dy nga ikonat më të mëdha në historinë e filmave, të frikshmin Godzilla dhe të fuqishmin Kong.
Run
Një adoleshente e shkolluar në shtëpi fillon të dyshojë se e ëma po mban një sekret të errët prej saj.
Honest Thief
Me dëshirën për një jetë të ndershme, një grabitës famëkeq banke vendos të dorëzohet në polici, por futet në kurth nga dy agjentë të pamëshirshëm të FBI-së.
Songbird
Në vitin 2024 një pandemi shkatërron botën dhe qytetet e saj. Gjithçka përqëndrohet në një grusht njerëzish, teksa ata drejtojnë shoqërinë përballë pengesave aktuale: sëmundjet, ligji ushtarak, karantinë dhe vigjilentët.
Greenland
Një familje lufton për mbijetesë përballë një katastrofe natyrore kataklizmike.
Tom & Jerry
Përshtatja e historisë klasike nga Hanna-Barbera, ku tregohet se si takohen Tomi e Xherri dhe se si lind rivaliteti mes tyre.
Police
Tre oficerë duhet të shoqërojnë një emigrant të paligjshëm në aeroportin Charles de Gaulle,për ta kthyer në atdheun e tij. Por kur ata mësojnë të vërtetën duhet të bëjnë një zgjedhje të vështirë.
AVA
Ava është një vrasëse vdekjeprurese e cila punon për një organizatë sekrete "black ops". Kur një prej punëve të saj shkon keq, ajo është e detyruar të luftojë për mbijetesë
Pelle No-Tail
Aventurat e maçokut Pelle pa bisht.
Made in Italy
Një artist udhëton nga Londra në Itali me djalin e tij, për të shitur shtëpinë që trashëgoi nga gruaja e tij e ndjerë.
The Wedding Unplanner
Një lidhje dashurie për t’u fshehur. Një martesë për t’u përgatitur. Një katastrofë që do të vijë.
Come Play
Prindërit luftojnë për të shpëtuar djalin e tyre nga një krijesë misterioze që përdor pajisjet elektronike për të hyrë në botën tonë.
After we Collided
Tessa e gjen veten duke luftuar për marrëdhënien e saj të komplikuar me Hardin; ajo përballet me një dilemë që mund të ndryshojë jetën e tyre përgjithmonë.
Fantastic Return to OZ
Qyteti Emerald gjendet përsëri nën kërcënim e Urfin Jus, i cili kthehet për t'u hakmarrë, një vit pasi u mund nga Dorothy.
THE LITTLE THINGS
Një zëvendës sherif dhe një rreshter bien në gjurmët e një vrasësi serial, i cili po terrorizon Los Anxhelosin.
The Stand In
Historia e një aktoreje komedie të pakënaqur, e cila vendos të ndërrojë vendin me një vajzë ambicioze që ngjan shumë me të.
The Marksman
Një fermer në kufirin e Arizonës bëhet mbrojtësi i një djali të ri meksikan, i cili arratiset nga vrasësit e kartelit që e kanë ndjekur atë në SH.B.A.
COME AWAY
Një film dramë fantazi aventurë i cili vjen si ndërthurje e dy historive shumë të dashura për fëmijë Lizës në Botën e Çudirave dhe Peter Pan. Motër e vëlla, Liza dhe Peter bashkohen për të larguar prindërit nga dëshpërimi, në një udhëtim në Wanderland dhe Neverland.
Soul
Një muzikant që ka humbur pasionin e tij për muzikën transportohet jashtë trupit të tij dhe duhet të gjejë rrugën e kthimit me ndihmën e një shpirti të një foshnje që mëson për veten e saj.
Wonder Woman 1984
Filmi është vazhdim i filmit hit “Wonder Woman” (2017), i cili arkëtoi mbi 822 milionë dollarë 3 vite më parë. Në vitet 1980 aventura e rradhës e Wonder Woman e gjen atë përballë dy armiqve të rinj: Max Lord dhe Cheetah. Në film, rikthehet në rolin e saj aktorja e njohur Gal Gadot, ndërsa përveç saj, në film luajnë aktorët e famshëm si Kristen Wiig, Robin Wright, Pedro Pascal, ndërsa si regjisore e filmit rikthehet Patty Jenkins, të cilën po e ndjek suksesi që kur filmi i parë “Wonder Woman” entuziazmoi fansat.
The Elfkins: Baking a Difference
Elfkins legjendarë të Këlnit ishin xhuxhat që ndihmonin zejtarët fshehurazi natën, derisa ata u dëbuan nga gruaja e ligë e një rrobaqepësi, 200 vite më parë. Kjo është historia e rikthimit të tyre. Elfkins paraqet një botë nëntokësore ku jetojnë elfët (kukudhët), me frikë nga bota njerëzore sipër.
Love actually
Një histori qe ndërthurur marrëdhënie dashurie me protagonistë 8 çifte shumë të ndryshëm nga njëri-tjetri: këto histori kane të përbashkëte faktin qe zhvillohen njëkohësisht, duke nisur 5 javë para Krishtlindjeve. Me aktorët Hugh Grant, Martine McCutcheon, Liam Neeson, Keira Knightley, etj.
Miracle on 34th Street
Një film fantazi-komedi, që bën fjalë për një histori me një fund të lumtur që i dhuron emocione të mëdha që nga 1994 jo vetëm fëmijëve, por edhe të rriturve. Në të rrëfehet historia e një zotërie i cili dëshiron që të bindë botën se ai është Babagjyshi, ndërsa një vajze të vogël i premton se do t’i dhurojë një familje dhe një shtëpi.
STRELTSOV
Në moshën njëzet vjeçare, Eduard Streltsov ka gjithçka që mund të ëndërrojë: talentin, paratë, famën dhe dashurinë. Ai është ylli në rritje i futbollit sovjetik. I gjithë vendi pret fitore nga ekipi kombëtar në Kupën e ardhshme të Botës, ku Streltsov do të përballet me futbollistin e madh brazilian Pelé. Sidoqoftë, armiqtë e tij sportivë shkatërrojnë karrierën e tij disa ditë para se ekipi të niset për këtë ngjarje. Kur karriera e tij sportive duket se ka përfunduar përgjithmonë, Streltsov duhet të rikthehet në fushë dhe të provojë se ai është një kampion i vërtetë, që e meriton dashurinë e të gjithëve.
Die Hard
Nje polic Nju Jorkez, John McClane (Bruce Willis) viziton gruan e tij (Bonnie Bedelia), vajzën dhe djalin e tij ne prag Krishtlindjesh. Ai merr pjesë bashkë me të shoqen në një festë fundviti në selinë e biznesit në pronësi japoneze për të cilën ajo punon. Por festimet ndërpriten nga një grup terroristësh që marrin peng të gjithë pjesemarrësit. Shumë shpejt McClane kupton se nuk ka kush t’i shpëtojë pengjet - përveç tij.
Jingle All The Way
Çfarë do të ishin Krishtlindjet pa Arnold Schwarzenegger? Një baba vendosë të realizojë një ëndërr të pamundur pak para Krishtlindjeve për djalin e tij. Do të bëhet Torbo-Man, një figurë aksioni.
Polar Express
Film i animuar, i shkruar dhe drejtuar nga Robert Zemeckis, bazuar në librin për fëmijë me të njëjtin titull të vitit 1985 nga Chris Van Allsburg, i cili gjithashtu shërbeu si një nga producentët ekzekutivë. Një djalosh merr një udhëtim magjik për në Polin e Veriut me trenin “Polar Ekspres”. Gjatë udhëtimit të tij, ai mëson për miqësinë, kurajon dhe shpirtin e Krishtlindjeve.