Horoskopi mujor • Akrepi

Vetëbesimi dhe joshja juaj misterioze tërheqin njerëzit drejt jush këtë vit, Akrep, dhe ndërsa do të ketë raste kur do të ndiheni sikur jeni social, do të kaloni shumë kohë vetëm dhe duke menduar për skutat e thella të mendjes tuaj, ku pak njerëz të tjerë guxojnë të shkojnë. Dhe për shkak se Marsi i fuqishëm, bashkëudhëheqësi juaj, e fillon vitin në shtëpinë tuaj të rilindjes dhe rigjenerimit dhe qëndron atje deri në fund të marsit, kjo është një nga ato kohë thellësisht reflektuese. Egoja juaj ju shtyn tani të adresoni atë që është në nënndërgjegjen tuaj, dhe duke e bërë këtë ju mund të bëni një transformim personal shumë të nevojshëm (dhe mjaft mahnitës).
Ndikimi tjetër i madh planetar është Plutoni, dhe ndërsa tre muajt e parë të vitit i kalon duke udhëtuar përmes Bricjapit ambicioz, të drejtuar nga detyra dhe shtëpisë tuaj të tretë të komunikimit, ju keni një mendje mendjemprehtë dhe të fuqishme që është e aftë për shumë gjëra të jashtëzakonshme. Ju jeni në gjendje të vendosni synime tani me një qëndrim më shpresëdhënës dhe duke lënë mënjanë qëndrimin tuaj ndonjëherë pesimist, ju jeni në gjendje ta shihni të ardhmen tuaj të lagur në dritë të ndritshme në vend të errësirës që ndonjëherë rrënon mendimet tuaja.
Ju festoni ditëlindjen tuaj në një moment kur dielli udhëton me shenjën tuaj të fortë dhe të vendosur nga fundi i tetorit deri në fund të nëntorit, duke ju dhënë mundësinë të tregoni me të vërtetë se kush jeni dhe çfarë sillni në tryezë – sikur njerëzit të mos e dinin tashmë. ! Sezoni i Akrepit është një kohë emocionuese për t’u zhytur thellë në kërkimin e të panjohurës, për të kaluar kohë të qetë vetëm, për t’u mbushur me çizme të zeza ose xhaketë lëkure që keni parë ose për të krijuar një listë dëgjimi me humor për ju dhe rrethin tuaj të ngushtë të miqve. ndërsa ju meditoni misteret e mëdha të Universit.

Dashuria

Si një Akrep i fortë dhe i pavarur, ju definitivisht nuk keni nevojë të jeni në një lidhje për t’u ndjerë i lumtur dhe i kompletuar, por sapo të jeni në një të tillë, ju jeni një nga partnerët më besnikë dhe më të përkushtuar përreth. Shenja juaj seksi e ka karakterin e të qenit i mrekullueshëm në shtrat, por partneri juaj afatgjatë e di se sa e butë dhe e kujdesshme mund të jeni edhe ju. Paketa totale, apo jo? Por ata ndoshta dinë gjithashtu të kenë kujdes, sepse ana e zjarrtë e juaj shpesh zbutet nga shpatulla e ftohtë ose shikimi i akullt që u jepni kur jeni dyshues ose xheloz. Dhe kur Afërdita të jetë partnere me Demin dhe shtëpinë tuaj të partneritetit në mes të marsit, kjo natyrë e dyfishtë e juaja do të jetë jashtëzakonisht e dukshme. Ju mund të dëshironi të planifikoni një falje paraprakisht nëse ndjeni se temperamenti juaj ka filluar të rritet.
Hëna e plotë dhe eklipsi hënor janë në shtëpinë tuaj të parë në fillim të majit dhe përfundimet do të jenë një pjesë e pashmangshme e këtij hënimi. Këto përfundime mund të mos jenë të përhershme, por me siguri do të ndihen të tillë në atë kohë. Jepini vetes hapësirë për të marrë një pushim nga njëri-tjetri përpara se të merrni ndonjë vendim të rëndësishëm për të ardhmen. Ju keni aftësi të mahnitshme rikuperuese, kështu që mund të mos jetë ende koha për të pranuar humbjen.
Për fat të mirë, një hënë e re në shenjën e ajrit të ekuilibruar, Peshoren dhe zonën tuaj nënndërgjegjeshëm, ndodh në mes të tetorit, duke ju dhënë mundësinë të gjeni vërtet ekuilibrin tuaj në çift. Shikimi i gjërave me një sjellje shumë më të qetë – dhe gjithashtu nga këndvështrimi i partnerit tuaj – duhet t’ju ndihmojë të përballoni frustrimet dhe zhgënjimet tuaja të fundit të lidhura me dashurinë, duke qëndruar të përkushtuar ndaj angazhimit afatgjatë që keni bërë ndaj njëri-tjetrit. Ëndrrat dhe instinktet tuaja janë shumë të rëndësishme tani, Akrep, ndaj mos i injoroni ato.

Seksi

Me afrimin e vitit 2023, vetëm dije se ke fuqinë për t’u përfshirë në një jetë seksuale bukur të qëndrueshme mbi ngatërresat e çrregullta dhe të mbushura me dramë, Akrep. Duke filluar nga 26 janar, Afërdita do të ekzaltohet te Peshqit, gjë që mund t’ju inkurajojë të keni një qasje më romantike ndaj seksit. Në vend që ta bëni atë shpejt dhe pis, Venusi në Peshq mund t’ju inkurajojë të angazhoheni në diçka të butë, të ëmbël dhe emocionalisht të përmbushur. Ana e errët e kësaj vendosjeje? Venusi te Peshqit mund të ketë një perceptim tepër idealist. Fantazoni, por qëndroni të bazuar në realitet për të mos u lënduar. Për fat të mirë, nëse realiteti dhemb, ju mund të manifestoni seks më të plotë emocionalisht dhe shpirtërisht gjatë hënës së re në Peshqit më 20 shkurt.

Karriera

Saturni ambicioz dhe afarist do të ketë partneritet me Ujorin rebel nga fillimi i janarit deri në fillim të marsit, kështu që qëndrimi juaj për punën dhe suksesin janë shumë të përqendruara në të ardhmen. Jeni të vetëdijshëm se çdo gjë që bëni tani ndikon në karrierën tuaj dhe të ardhmen financiare, dhe jeni të gatshëm të bëni punën e vështirë për t’u siguruar që të arrini qëllimet tuaja. Ndikimi i shtëpisë së katërt gjithashtu ju bën presion për të performuar mirë në këto fusha për sigurinë financiare dhe komoditetin e familjes suaj, Akrep, kështu që qëllimet tuaja tani shkojnë përtej tuajat dhe reflektojnë planet tuaja për t’u kujdesur edhe për njerëzit e dashur.
Saturni kalon në Peshqit në fillim të marsit dhe qëndron atje deri në fund të vitit. Ky partneritet do t’ju gjejë duke ëndërruar për një jetë më të mirë, por ndoshta duke mos dashur ta ndiqni atë me veprime. Ky është një partneritet kozmik shumë i mjegullt, idealist dhe kreativ, i fokusuar më shumë në gjetjen e vetes sesa të fitosh shumë para ose të përpiqesh shumë në punën tënde për të lënë përshtypje të mirë te shefi. Nëse ky tranzit do të kishte një moto, do të ishte “ndiq lumturinë tënde” në vend të çdo gjëje që kishte të bënte me pasurimin e shpejtë ose arritjen e qëllimeve të tua.
Jupiteri me fat mund t’ju sjellë njëfarë fati financiar në vitin 2023 dhe ndërsa udhëton në gurunë e parave Demi dhe në zonën tuaj të partneritetit nga mesi i majit deri në fund të vitit, ju vijnë mundësi fitimprurëse nëpërmjet angazhimit dhe partneritetit me të tjerët. Jupiteri do të shkojë në retrograd nga fillimi i shtatorit deri në fund të dhjetorit, duke i ndalur disa plane premtuese. Mos kini frikë t’i bëni vetes pyetje në lidhje me gjendjen tuaj aktuale të lumturisë dhe se si ajo lidhet me qëllimet tuaja financiare dhe suksesin. Nëse jeni të kënaqur, shkëlqyeshëm! Nëse doni më shumë para, bëni diçka për të.

Shëndeti

Të kesh Jupiter të gëzuar në sektorin tuaj të mirëqenies është e shkëlqyer për të ruajtur nivelin tuaj të energjisë dhe entuziazmin. Do të kënaqeni duke eksploruar ushtrime të ndryshme dhe mënyra për të mbajtur në formë. Nëse të shkosh në palestër bëhet e mërzitshme, Akrep, mund të provosh të ecësh me biçikletë ose vrap si një mënyrë për të kaluar më shumë kohë në ajër të pastër dhe rrezet e diellit.
Marsi zhvendoset në Binjakë dhe një zonë thellësisht emocionale më 20 Janar, që do të thotë se kjo është një mundësi e shkëlqyer për një detoks të shkurtër. Marsi do të jetë në këtë sektor për rreth tetë muaj, kështu që një ose dy ditë ngrënia e perimeve dhe frutave dhe pirja e lëngjeve dhe ujit mund të pastrojë sistemin tuaj dhe t’ju bëjë të ndiheni të ri-energizuar.