Horoskopi mujor • Dashi

Megjithëse sezoni i festave është në lulëzim, ju jeni të fokusuar në ambiciet profesionale dhe të gdhendni suksesin kur Mërkuri hyn në Bricjap dhe shtëpinë tuaj të dhjetë diellore më 1 dhjetor. Një qasje e drejtpërdrejtë drejt qëllimeve tuaja do të japë rezultatet më të mira, i dashur Dash, kështu që mos kini frikë të vini pika të vështira kur bëhet fjalë për çështjet e biznesit dhe jetën tuaj publike. Tani mund të jetë gjithashtu një kohë e mirë për të rivendosur kufijtë me anëtarët e familjes që priren të shtypin butonat tuaj në këtë kohë të vitit. Për fat të mirë, të dashurit do të jenë më të hapur për të ndryshuar mënyrat e tyre në mënyrë që të shpëtojnë lidhjet pasi Venusi të hyjë në Akrep në datën e katërt.

Hëna e re e Shigjetarit zbukuron qiejt tanë më 12 dhjetor, duke sjellë një energji festive dhe të gëzueshme në tryezë, e cila është e përkryer për të nderuar traditat sezonale me njerëzit e dashur. Sidoqoftë, stacionet e Mërkurit janë retrograde në të njëjtën ditë, gjë që mund t’ju bëjë të ndiheni të stërngarkuar në javët e ardhshme nëse jeni angazhuar në shumë festa dhe shkëmbime dhuratash. Mos u ndjeni fajtor për ndërprerjen e disa ngjarjeve nga programi juaj nëse është e nevojshme, dhe merrni parasysh të punoni me vetëdije dhe ndërmjetësim nëse stresi vazhdon të rritet.

Dita e njëzet e një shënon ditën e parë të dimrit kur dielli hyn në Bricjap. Kjo vendosje diellore do t’ju bëjë të mendoni përpara gjatë disa javëve të ardhshme, duke marrë parasysh qëllimet tuaja për vitin e ri të afërt.

Hëna e plotë e Gaforres shkëlqen më 26 dhjetor, duke ju vendosur në një hapësirë nostalgjike dhe edukative që është e përkryer për t’u qetësuar në shtëpi. Dashuria shpërthen në skenë kur Venusi hyn në Shigjetar në datën njëzet e nëntë, duke sjellë dashuri për kolektivin.

Ditët me fat gjatë muajit: 7, 15, 24
Ditët sfiduese: 17, 21, 28

Dashuria

Afërdita fillon bashkëpunimin me Akrepin më 4 dhjetor, gjë që mund të ketë një efekt të fuqishëm dhe pasionant në jetën tuaj të dashurisë. Kur natyra juaj e zjarrtë, pasionante dhe aventureske takohet me intensitetin e Akrepit, rezultatet mund të jenë magnetike dhe të parezistueshme. Nëse kohët e fundit keni folur me dikë të ri, jini shumë të sinqertë në lidhje me dëshirat dhe nevojat tuaja seksuale dhe sigurohuni që ato të përputhen.

Më shumë energji emocionuese shfaqet me hënën e re në Shigjetarin emocionues në datën e dymbëdhjetë, kështu që përgatituni të zgjeroni njohuritë tuaja për dashurinë. Kjo është koha e përsosur për të dëgjuar një podcast se si të jeni më romantikë ose të shikoni video që mund t’ju ndihmojnë të përmirësoni teknikën tuaj seksuale. Të qenit i hapur ndaj sugjerimeve çon në përvoja të reja argëtuese.

Shërimi i asteroidit Chiron është ende i lidhur me shenjën tuaj të vendosur kur shkon drejtpërdrejt më 26 dhjetor, duke ju dhënë disa arsye të tjera për të lënë pas të kaluarën. E di që nuk të bën mirë të qëndrosh pas dhimbjes që të ka shkaktuar dikush tjetër, apo jo Dashi? Të lësh të shkojë është kaq çliruese.

Seksi

Jeta e dashurisë së individëve të Dashit është e gatshme për stabilitet dhe siguri në dhjetor. Kjo periudhë është e favorshme për thellimin e lidhjeve emocionale dhe nxitjen e besimit. Beqarët mund ta gjejnë veten të tërhequr nga partnerë të besueshëm, ndërsa marrëdhëniet ekzistuese mund të dëshmojnë një angazhim të rigjallëruar.

Karriera

Këtë muaj, ju keni potencialin për të fituar diçka të vlefshme.

Më 12 dhjetor, ka një hënë të re në Shigjetar dhe Merkuri shkon retrograde. Dashi, mund të duket sikur po bëni një hap përpara dhe dy hapa prapa. Ashtu siç jeni duke parashikuar finalizimin e një kontrate, mund të shfaqen vonesa të papritura. Udhëtimi i biznesit mund të jetë veçanërisht sfidues tani. Mund të arrini destinacionin tuaj, por bagazhi juaj mund të përfundojë në një qytet tjetër.

Në datën e njëzetë, Venusi në Akrep kundërshton Uranin në Demi. Dashi, jini të kujdesshëm në marrjen e vendimeve të nxituara që mund të çojnë në pengesa financiare. Një zgjedhje e shpejtë mund të përfundojë të jetë e kushtueshme. Do të ishte e mençur të shmangni nxitimin në blerje, veçanërisht çdo gjë që nuk kthehet.

Ka një hënë të plotë në Gaforre më 26 dhjetor. Dashi, kjo është një kohë e favorshme për një diskutim familjar rreth financave. Nëse keni bërë dhurata për pushime në lidhje me kursimet ose investimet, tani mund të jetë momenti për të folur për këto tema me anëtarët më të rinj të familjes. Gjithashtu, mund të merrni një dhuratë të rëndësishme.

Jupiteri shkon drejtpërdrejt në Demi në datën e tridhjetë. Një bonus i shumëpritur më në fund mund të hyjë në llogarinë tuaj, ose mund të merrni një kartë dhuratë të menduar si shenjë vlerësimi. Dhurata të papritura nga klientët ose punëdhënësi juaj mund të jenë gjithashtu në karta në këtë moment.

Shëndeti

Është sërish ajo kohë e vitit. Ndërsa sezoni i festave po afrohet, bëhet më e vështirë të mbash kilogramët dhe të ndihesh i motivuar për të ushtruar. Jo vetëm që do të jeni të zënë, por gjithashtu do të festoni, kështu që ju ndihmon të vendosni mirëqenien tuaj në plan të parë. Nëse mund ta përballoni agjërimin me ndërprerje në ditë të caktuara të javës, kjo mund të jetë një mënyrë e mirë për të shmangur shtimin e peshës gjatë festave.

Është veçanërisht rast nëse e kombinoni agjërimin me stërvitjen. Bëjini qëllim që të stërviteni rregullisht, të pini shumë ujë dhe të flini mjaftueshëm. Atëherë mund të kënaqeni në maksimum pa u ndjerë në faj.