Horoskopi mujor • Demi
Shenja e ditës

Ky do të jetë një muaj emocionues për ju, Dem, sepse dielli kalon nëpër shenjën tuaj dhe sjell vëmendjen dhe aktivitetin tuaj të ri në rrugën tuaj. 5 maji do të ndihet veçanërisht emocionues falë një aleance mes diellit dhe Uranit revolucionar, i cili me siguri do t’i shkundë gjërat në jetën tuaj personale. Këto atmosfera janë ideale për të dalë jashtë skenarit, kështu që mos u ndjeni fajtor nëse zgjidhni aventurën në vend të përgjegjësisë, qoftë edhe për një ditë.
Hëna e plotë e Akrepit në datën e pesëmbëdhjetë sjell intensitet në marrëdhëniet tuaja, duke ju ndihmuar të lidheni me partnerin ose partnerin tuaj në mënyra të thella. Megjithatë, këto emocione mund t’ju vendosin gjithashtu në një humor privat ose të fshehtë, duke ju bërë të largoheni nga më të afërmit dhe më të dashurit tuaj. Nëse e gjeni veten duke ecur në një rrugë të vetmuar gjatë kësaj ngjarje hënore, sigurohuni që po e përdorni kohën për të përqafuar dashurinë për veten. Venusi, planeti juaj sundues, është i lidhur me shërimin e asteroidit Chiron në sektorin e grafikut tuaj që sundon nënndërgjegjen. Kjo mund të veprojë si një ilaç kozmik për çdo gjë që ju mundon nga brenda.
Do të ndjeni një ndryshim kur dielli të hyjë te Binjakët më 20 maj, duke aktivizuar sektorin e grafikut tuaj që rregullon financat, ndjenjën tuaj të sigurisë dhe sferat materiale. Ndërsa kjo vendosje diellore është e shkëlqyeshme për të marrë vendime të informuara financiare, për të ristrukturuar buxhetin tuaj dhe për të negociuar për një pagë më të lartë, atmosfera gjithashtu mund të bëhet paksa e tensionuar. Mos harroni të kontrolloni me trupin dhe mendjen tuaj çdo ditë për t’u siguruar që nuk po mbani asnjë simptomë fizike të stresit, veçanërisht nëse paratë ju bëjnë të ndiheni veçanërisht të plagosur.

Ditët me fat gjatë muajit: 1, 5, 11
Ditët sfiduese: 15, 22, 27

Dashuria

Kulmi juaj i xhelozisë shfaqet teksa dielli kalon nëpër shenjën tuaj ndonjëherë posesive për pjesën më të madhe të muajit, Dem. Dhe edhe pse ndoshta e dini se kontrolli juaj është shumë i ngushtë, kjo mund të mos ju ndihmojë ta lironi atë. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, kjo lloj sjelljeje mund të trembë dikë për mirë.
Më 2 maj, energjia juaj zhvendoset përsëri ndërsa liderja juaj e dashur Venusi largohet nga Peshqit e ndjeshëm dhe në Dashin dominues, duke përmirësuar besimin tuaj dhe duke hequr shumë nga natyra juaj e kujdesshme. Jeni gati të bëni një shëtitje dhe jeni tërhequr nga shenja si Gaforrja e turpshme dhe Peshorja jokonfrontuese, të cilat do t’ju lënë të udhëhiqni rrugën.
Në të dhjetën, Mërkuri mendërisht aktiv shkon në retrogradë ndërsa çiftëzohet me Binjakët llafazanë, kështu që mendja juaj mund të lëvizë shumë më shpejt se goja juaj! Gjërat e gabuara kanë tendencë të dalin tani, qoftë me gojë, qoftë në një tekst apo postim, dhe pasi të dalin, janë të vështira për t’u marrë përsëri. Bëhuni gati të kërkoni falje për çdo palë të ofenduar.
Më vonë gjatë muajit, më 28 maj, kombinimi i rrezikshëm i Venusit dhe Dashit prishet dhe Venusi ngushëllon në shenjën tuaj të qëndrueshme dhe të besueshme. Ndërsa një pjesë e spontanitetit të dyshes Venus-Dash ishte emocionuese, ju jeni më të qetë në këtë hapësirë ​​të parashikueshme.

Seksi

Java e parë e muajit, me Venusin dhe Lilithin (hena e zezë) në shenjën tuaj, do të jetë veçanërisht emocionuese dhe më në fund mund të bëni një nga ëndrrat tuaja erotike të bëhet e vërtetë me një dashnore sensuale dhe të papërmbajtur, pasionant dhe emocionues. Marsi në Gaforre do t’ju nxisë të përdorni fjalë të ëmbla dhe bindëse për ta bërë atë të rrëfehet dhe të bëjë gjithçka që dëshironi së bashku.
Marsi do t’ju ​​ndihmojë të krijoni situata shumë emocionuese edhe mendërisht dhe do të argëtoheni duke interpretuar mesazhet e partnerit tuaj për të kuptuar se çfarë duan me të vërtetë nga ju. Plutoni ju bën të ëndërroni.

Karriera

Këtë muaj, një individ bëhet një burim i vërtetë. Një eklips hënor më 15 maj ndriçon zonën tuaj të partneriteteve të biznesit. Mund të jetë koha për të rimenduar veprimin tuaj. Biznesi juaj mund të përjetojë shumë më tepër rritje nëse mund t’i largoni idetë dikujt jodashamirës. Për më tepër, mund të gjeni dikë që ka një aftësi për gjërat që nuk dëshironi të bëni, qofshin këto shitje, integrimi i teknologjisë ose punësimi dhe shkarkimi i punonjësve.
Në datën e nëntëmbëdhjetë, dielli në shenjën tuaj trillon Plutonin në krye të tabelës suaj. Ju mund të merrni një rol udhëheqës në industrinë tuaj, të aplikoni për të folur në një konferencë ose të paraqisni një artikull në një revistë profesionale. Ju mund të rrisni reputacionin tuaj duke postuar në faqet e internetit të punësimit ose në një që është specifike për industrinë tuaj. Është koha për t’u treguar njerëzve atë që dini, Dem.
Hëna e re është më 30 maj dhe ka mundësi financiare gjatë dy javëve të ardhshme. Një biznes anësor mund të rritet nga një rrjedhje në një rrjedhë reale të ardhurash. Kjo është një kohë e mirë për të rregulluar kontabilitetin tuaj në mënyrë që të mund të mbani gjurmët e shitjeve dhe investimeve.

Shëndeti

Do të jeni optimistë, energjikë dhe gati për të bërë gjithçka që duhet për t’u ndjerë mirë në vetvete këtë muaj, Dem. Dielli në shenjën tuaj deri më 20 maj e bën këtë një kohë të mirë për të vendosur prioritetet tuaja, veçanërisht kur bëhet fjalë për mirëqenien tuaj. Nëse nuk jeni kujdesur për veten ashtu siç duhet, është koha që t’i riktheheni zakonit të përgatitjes së vakteve ushqyese dhe të flini më shumë.
Kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të shijuar një masazh shërues ose trajtim tjetër qetësues për të lehtësuar çdo tension në muskujt tuaj. Megjithatë, kur bëhet fjalë për stërvitjen, mund t’ju duhet të shtyni veten. Rezultatet e stërvitjes së rregullt do të shihen së shpejti.