Horoskopi mujor • Peshorja

Ju jeni më të lumtur kur jeni të rrethuar nga bukuria dhe paqja, kështu që 2023 do t’ju sjellë energjinë harmonike që dëshironi!
Në fillim të vitit të ri, planeti juaj vendas Venusi, sundimtari i dashurisë dhe parave, fillon të kalojë kohë me Ujorin unik dhe shtëpinë tuaj të kreativitetit dhe spontanitetit, duke ju dërguar në një kërkim për të zbuluar se çfarë ju bën vërtet të veçantë. Çfarë ju emocionon dhe ju bën të ndiheni më shumë si vetvetja kur po e bëni atë, Peshore? Zbulimi i më shumë për veten tuaj kontribuon në ekuilibrin tuaj personal.
Saturni serioz dhe punëtor është gjithashtu në Ujorin dhe zonën tuaj të krijimtarisë në fillim të vitit, gjë që ju ndihmon të gjeni ide të reja dhe imagjinative për të çuar më tej karrierën dhe jetën tuaj personale. Është koha për të sjellë diçka të re në tryezë dhe për të parë sesi talentet tuaja individuale mund të kontribuojnë jo vetëm në suksesin tuaj, por edhe në të mirën më të madhe. Ndërsa mendoni për lumturinë tuaj personale dhe për ta bërë planetin një vend më të mirë për të jetuar, është koha për të kaluar në të ardhmen, duke lënë pas zakonet, traditat, rutinat dhe procedurat e vjetra, të vjetruara.
Duke filluar nga fundi i shtatorit, dielli udhëton nëpër shenjën tuaj të këndshme dhe simpatike për një muaj, kështu që është koha të filloni të planifikoni festimin tuaj elegant të ditëlindjes! Shumica e Peshoreve kanë një bukuri fizike të përjetshme që njerëzit e tjerë e kanë zili, dhe personaliteti juaj i drejtë, i paanshëm dhe karizmatik i tërheq njerëzit drejt jush natyrshëm, kështu që nuk do të lëndoheni për shoqërinë në ditën tuaj të madhe, nëse kjo është ajo që dëshironi.

Dashuria

Ju jeni në gjendje t’i shihni gjërat nga të gjitha anët, Peshore, gjë që ju bën një partner dhe dashnor të shkëlqyer. Vendimmarrja e përbashkët mund të jetë e vështirë, por aftësia juaj për të gjetur një zgjidhje që funksionon për ju të dy është një talent i vlefshëm në një marrëdhënie.
Luna është udhërrëfyesi ynë emocional dhe gjatë hënës së plotë në shenjën tuaj të ekuilibruar në fillim të prillit, aftësia juaj për të qenë të drejtë është në kulmin e saj. Identifikimi i atyre fushave të marrëdhënies suaj që ndihen jashtë ekuilibrit është hapi i parë për t’i adresuar dhe korrigjuar ato. Gjatë kësaj feje të parë në shtëpi, sfida juaj më e madhe do të jetë të hiqni dorë nga egoja juaj në mënyrë që të merrni një vendim që funksionon për të dy. Aftësia për të bërë kompromis është çelësi për të dalë nga kjo fazë e hënës së plotë si një çift i shëndetshëm dhe i dashuruar.
Kur Venusi i bukur lidhet me shenjën tuaj simpatike në fillim të nëntorit, megjithatë, ju keni shumë pak problem të merrni pikërisht atë që dëshironi! Ne nuk do të themi se jeni manipulues, por do të themi se ju e dini saktësisht se çfarë të bëni për ta bërë partnerin tuaj të thotë po! Ju e dini se çfarë sillni në tryezë dhe ndërsa ndoshta nuk do ta thoni me zë të lartë, e dini se partneri juaj është me fat që ju ka. Le ta lëmë me kaq: sa më shumë ta punoni, kjo vendosje shumë e fortë astrologjike padyshim funksionon në avantazhin tuaj!

Seksi

A jeni gati për një kthesë në fatin tuaj sensual, Peshore? Vendosni synimin për të eksploruar kuriozitetet tuaja seksuale gjatë hënës së re në Ujor më 21 janar. Edhe pse kjo hënë e re është jokonvencionale, ajo mund t’ju ndihmojë të zhyteni në dëshirat tuaja pa frikë se do të gjykoheni.
Plutoni që hyn në Ujor më 23 mars mund të përfaqësojë një tërheqje seksuale, me praninë intensive por joshëse të planetit të largët që sugjeron se fuqia dhe kontrolli mund të kenë një prani në dhomën e gjumit. Tani, kjo mund të jetë seksi; Të luash me dominimin dhe nënshtrimin në jetën tënde seksuale është një fantazi e zakonshme dhe që mund të jetë emocionuese për t’u eksploruar.

Karriera

A do të keni fat këtë vit, Peshore? Duke parë Jupiterin, planetin e shtrirë më të lidhur me fatin tonë, ne shohim se këtë vit ai fillon në Dash, duke nxjerrë në pah shtëpinë tuaj të shtatë të partneritetit. Kjo është e lidhur ngushtë me martesën me pasuri dhe marrjen e gjykimeve të favorshme në proceset gjyqësore financiare, kështu që nëse keni ndonjë nga këto që po ndodh, mirë për ju! Për pjesën tjetër prej jush, mbajtja e një këndvështrimi të qëndrueshëm dhe të ekuilibruar për financat tuaja do të ndihmojë në rritjen e pasurisë, përveç krijimit të partneriteteve dhe bashkëpunimeve fitimprurëse me njerëz të tjerë të vendosur në fushën tuaj të zgjedhur.
Afërdita e motivuar nga paratë i bashkohet Dashit ambicioz në fund të shkurtit, duke shtuar pak emocione në punën tuaj aktuale ose duke ju inkurajuar të vazhdoni përpara dhe të gjeni mundësi të reja diku tjetër. Kjo energji e zjarrtë ju shtyn të vazhdoni të lëvizni dhe të kërkoni gjënë tjetër më të mirë, kështu që nëse jeni i papunë ose kërkoni një pozicion më fitimprurës, kjo është një kohë e mirë për të ndjekur një karrierë që do t’ju mbajë të lëvizni fizikisht (oficer policie, zjarrfikës , punëtor ndërtimi, etj.) dhe deri në shkallët e karrierës (ndoshta fjalë për fjalë), gjithashtu.
Dhe nga fillimi i shtatorit deri në fund të dhjetorit, Jupiteri me fat do të jetë retrogradë në Demin kokëfortë, pasi nxjerr në pah shtëpinë tuaj të tetë të transformimit, gjë që mund të shkaktojë një ngadalësim të rritjes së pasurisë. Keqardhja për vendimet e kaluara të lidhura me paratë mund të hyjë në lojë këtu, si dhe mendimet për hakmarrje ndaj dikujt që ju ka bërë keq në aspektin financiar. Mund të jetë joshëse të përpiqeni t’i ktheni paratë tuaja nëse mendoni se i keni humbur për shkak të pandershmërisë (nëpërmjet një mashtrimi ose “miku” që nuk ju ktheu kurrë), por përpjekjet si këto zakonisht nuk përfundojnë mirë. Sado që të dhemb të pakësosh humbjet dhe të largohesh, kjo mund të jetë alternativa juaj më e mirë.

Shëndeti

Ka raste këtë muaj kur do t’ju duhet pak përkëdhelje. Mos u mbështetni tek të tjerët që t’jua japin atë, Peshore, sepse ata mund të mos e vënë re. Nëse diçka do t’ju bëjë të ndiheni më mirë, bëjeni për veten tuaj. Dhe mos mendoni se duhet të përmbaheni. Nëse një masazh ose trajtim spa nuk mjafton, zgjidhni më shumë. Çfarëdo që ju lë të ndiheni të relaksuar, të sigurt dhe të lumtur ia vlen paratë shtesë.
Superhëna në Ujor më 11 Janar mund t’ju bëjë të vetëdijshëm se pse mund të përmbaheni nga përfshirja në sporte ose aktivitete të tjera konkurruese. Është koha për të lëvizur butësisht përtej frikës suaj. Do të ndiheni shumë më mirë për ushtrimin dhe një shans për t’u lidhur me të tjerët.