Horoskopi mujor • Shigjetari

Ju e shikoni jetën si një aventurë të madhe Shigjetar, dhe suksesi juaj në 2023 është i kufizuar vetëm nga hezitimi juaj. Zgjerimi i mendjes suaj është i lartë në listën tuaj këtë vit, i ndjekur nga udhëtimi nëpër botë. Kur keni një kohë joproduktive, ju shkëlqeni në filozofimin për jetën tuaj dhe si ta përmirësoni atë.
Dhe ju keni një shans të shkëlqyeshëm për ta bërë këtë kur planeti juaj i mrekullueshëm sundues Jupiter kalon pjesën e dytë të vitit në shenjën e durueshme të tokës Demi. Jeni më pak të nxituar dhe më të etur për të zbuluar se ku qëndrojnë pikat tuaja të forta tani, dhe sfida juaj kryesore gjatë këtij tranziti është të largoni shpërqendrimet aq gjatë sa të dëgjoni zërin tuaj të brendshëm. Cikli retrograd i Jupiterit fillon në fillim të shtatorit dhe zgjat deri në fund të dhjetorit, duke ju kërkuar të rivlerësoni atë që duhet për t’ju mbajtur të përmbushur. A është lumturia thjesht një koncept abstrakt që ju pëlqen të besoni apo diçka që mund ta arrini këtë vit? Qëndroni të sintonizuar me Universin për përgjigje.

Dashuria

Ju do të ishit i pari që do të pranonit se kur kapeni në jetë, prireni ta zhvendosni marrëdhënien tuaj më poshtë në listën tuaj të prioriteteve, por kur Venusi romantik lëviz nëpër ujërat e thella emocionale të Peshqve midis fundit të janarit dhe fundit të shkurtit, kjo është dicka tjetër. Bashkimi ju kthen në një partner shumë më të kujdesshëm dhe më të dhembshur. Gjatë këtij aspekti vetëmohues, ju dëshironi të jeni pjesë e diçkaje më të madhe, Shigjetar. Dhe nëse jeni me fat që të jeni në një marrëdhënie të dashur dhe të përkushtuar, jeni gati ta mbani atë pak më fort se zakonisht.
Perëndesha e dashurisë Venusi hyn në Luanin simpatik dhe lozonjar në fillim të qershorit, i cili mund të ngrohë vërtet muajt e verës! Jeta juaj seksuale është argëtuese dhe spontane gjatë këtij tranziti dramatik, i cili mund t’ju çojë në lartësi të reja emocionale dhe fizike. Megjithatë, në një largim nga vetja juaj tipike e sigurt, do të kërkoni më shumë siguri nga partneri juaj sesa është mësuar secili prej jush, por fakti që jeni gati ta jepni në këmbim e bën atë pak më të çuditshëm. . Nëse nuk keni qenë partneri më i besueshëm, ju e kompensoni atë tani.
Marsi i pasionuar hyn në shenjën tuaj aventureske në fund të nëntorit, në këtë pikë do të filloni ta shihni marrëdhënien tuaj në një dritë krejtësisht të re. Nuk ka kufij për atë që mund të arrini në çift për disa javët e ardhshme, dhe sapo të shkoni në drejtimin e qëllimeve tuaja romantike, nuk do t’ju ndalojë. Misioni juaj numër një tani do të jetë të mësoni gjëra të reja dhe të zgjeroni mendjen tuaj me partnerin tuaj. Merrni një klasë, shkoni në një turne botëror ose krijoni një listë librash që dëshironi të lexoni së bashku.

Seksi

Nëse ndonjë shenjë e zodiakut është e vonuar për horizonte të reja seksuale, jeni ju, Shigjetar. Në fillim të janarit, do të duhet të përqendroheni në shfrytëzimin e fuqisë suaj për të ushqyer një marrëdhënie të shëndetshme dhe të lumtur me intimitet. Hëna e plotë në Gaforre më 6 janar mund të jetë koha e përsosur për të hequr qafe çdo ngatërresë që ju ka penguar të përjetoni një marrëdhënie më të thellë me intimitetin fizik, shpirtëror dhe emocional. (Mendoni: atë person krejtësisht të nxehtë, por krejtësisht të padisponueshëm për të cilin vazhdoni të fantazoni, në vend që t’i hapni sytë të gjithë njerëzve që në të vërtetë mund të njihni.) Kjo madje mund t’ju ndihmojë të zbusni stresin e një dëshirë të ulët seksuale që mund të ketë ndodhur në të gjithë Marsin është retrogradë pasi planeti i seksit më në fund do të vendoset drejtpërdrejt në Binjakët në mes të janarit. Pas kësaj, ju mund të ndiheni më të lehtë, lozonjare dhe kuriozë, ndërsa vitaliteti juaj seksual rritet.

Karriera

Saturni punëtor, planeti i lidhur me qëllimet e karrierës dhe që i bën gjërat të ndodhin, po kalon disa muaj në Ujorin progresiv dhe inovativ me fillimin e vitit, i cili duhet t’ju japë mundësinë të ndryshoni gjërat nëse nuk jeni të kënaqur me punën tuaj aktuale. Me Saturnin në shtëpinë tuaj të shkathtësisë mendore dhe komunikimit, ky është një tregues se është koha që ju të flisni dhe të përdorni zërin tuaj për të marrë atë që dëshironi. Nëse rreth jush po ndodhin diskutime të rëndësishme, sigurohuni që të jeni pjesë e tyre. Ju keni ide të shkëlqyera tani, Shigjetar, dhe meritoni të dëgjoheni.
Jupiteri me fat e nis vitin në Dashin e zjarrtë, duke nxjerrë në pah cilësitë tuaja drejtuese dhe duke ju dhënë disa ide të shkëlqyera që mund të ndryshojnë jetën tuaj në mënyra befasuese. Ju jeni më të gatshëm tani të zhyteni me kokë në mundësi të reja financiare, dhe megjithëse kjo nuk do të shpërblehet gjithmonë në mënyrën që dëshironi, të paktën nuk mund të thoni se nuk e keni bërë atë kur keni pasur mundësinë .
Jupiteri kalon në Demin e përqendruar te paratë në mes të majit dhe qëndron atje për pjesën tjetër të vitit, duke ju ofruar në thelb një manual “si të bëheni të pasur” hap pas hapi. Jupiteri në këtë pozicion do t’ju japë të gjitha blloqet e ndërtimit që ju nevojiten për të krijuar një perandori, por do të varet nga ju që t’i bashkoni ato në rendin e duhur. Ju gëzoni siguri financiare në këtë pozicion dhe do të bëni gjithçka që mundeni për të krijuar një karrierë të qëndrueshme ose një rrjedhë shtesë të ardhurash për t’ju çuar në një vend të shëndetshëm financiarisht. Megjithatë, ju gjithashtu shijoni luksin e jetës tani, kështu që një pjesë e buxhetit tuaj do të shkojë drejt gjërave që ju bëjnë të lumtur.

Shëndeti

Marsi i fuqishëm vazhdon t’ju japë energji ndërsa lëviz nëpër sektorin tuaj të mirëqenies deri më 20 Janar. Do të ndjeni gjithashtu një dëshirë të natyrshme për të vazhduar lëvizjen.
Dhe nëse keni nevojë për ndihmë për të konfiguruar dietën tuaj ose rutinën e ushtrimeve, Shigjetar, lidhuni me një trajner personal i cili mund t’ju japë disa këshilla të dobishme. Nën drejtimin e tyre, do të zbuloni se i arrini objektivat tuaja më lehtë.
Plus, me Jupiterin e egër, planetin tuaj personal, në Dash prej disa kohësh, besojini dëshirës që ju inkurajon të ecni, të notoni, të përfshiheni në të gjitha llojet e sporteve dhe të jeni aktivë jashtë. Do të rrisë nivelin tuaj të fitnesit si asgjë tjetër.