Horoskopi mujor • Virgjeresha

Është një muaj transformues, Virgjëresha. Mërkuri retrogradë tek Dashi fillon më 1 Prill në shtëpinë tuaj të tetë të transformimit dhe ju kërkon të komunikoni me durim. Intensiteti është i lartë, por kjo vepron si shtysë për reflektim. Kur Venusi hyn në Dashi në datën e katërt, ju jeni gati të filloni një qasje të re kur bëhet fjalë për historinë tuaj të parave. Ju po fitoni burime!

Një eklips fuqizues, por i paparashikueshëm, ju tërheq në korridoret e sferës tuaj emocionale më 8 prill. Një version i vjetëruar i vetes suaj po shuhet, duke ju ofruar mundësinë për të ndërtuar veten në mënyrë që të mund të jetoni një jetë magjike. Ky është një proces produktiv i vdekjes dhe rilindjes që hap qiellin që të mund të ngrihesh nga hiri, si një feniks.
Nuk do të gënjejmë, muaji në vazhdim vjen me pjesën e tij të drejtë të aspekteve intensive! Prilli është një muaj që do t’ju mbajë në këmbë.

Ju jeni duke fluturuar lart kur dielli hyn në Demi në datën e nëntëmbëdhjetë, duke aktivizuar shtëpinë tuaj të nëntë të bollëkut. Ju mund të shkoni në një aventurë! Interesat e reja tërheqin vëmendjen tuaj. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të mprehur aftësitë tuaja shpirtërore. Komunikimi i ndërgjegjshëm është çelësi gjatë hënës së plotë të Akrepit më 23 prill që ndriçon shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit. Përdorni një mentalitet motivues.

Mërkuri përfundon retrogradën e tij në datën njëzet e pestë dhe ju ndiheni gati për biseda të rëndësishme. Kur Venusi hyn në Dem më 29 Prill, ju po manifestoni një zgjerim të plotë në jetën tuaj. Mundësi të reja hapen për ju dhe dëshira juaj e thellë për të shijuar udhëtimin tuaj është përmbushur. Ju mësoni shumë përmes eksplorimit të patrembur. Marsi hyn në Dashi në datën e tridhjetë dhe ju fton të merrni masa dhe të pastroni borxhet, emocionale dhe financiare.

Fat i mirë këtë muaj, Virgjëresha!

Ditët me fat gjatë muajit: 9, 20, 29
Ditët sfiduese: 3, 10, 19

Dashuria

Mërkuri, planeti juaj i fuqisë, shkon në retrogradë ndërsa është në Dashin e egër më 1 Prill, kështu që përgatituni për probleme të mundshme komunikimi, probleme teknologjike dhe ndjenja keqardhjeje për të kaluarën. Dhe nëse doni të lini një përshtypje të mirë, tani është një domosdoshmëri absolute që të kontrolloni dy herë tekstet dhe DM-të për ndeshjet e mundshme romantike, si dhe të jeni të durueshëm për kohën e përgjigjes.

Në datën e nëntëmbëdhjetë, dielli i fuqishëm zhvendoset në Dem me të njëjtin mendim dhe ju mund të përfitoni vërtet nga kjo bollëk energjie tokësore por sensuale. Jeni duke kërkuar stabilitet në një partner të mundshëm tani, por gjithashtu jeni gati të kënaqeni me kënaqësitë tokësore si kopshtari, gatimi dhe kalimi i kohës në natyrë. Një Peshore e qëndrueshme financiarisht është shumë intriguese tani.

Juno, asteroidi i përkushtimit, shkon drejtpërdrejt ndërsa jeni në shtëpinë tuaj të parë të vetes më 21 prill, duke ju inkurajuar të bëni introspektivë. Shpenzimi i kohës duke bërë një zhytje të thellë në vlerat dhe dëshirat tuaja në lidhje me marrëdhëniet e mundshme, siguron që do të jeni gati të bëheni serioz kur të vijë gjëja e vërtetë. A po i tërheq llojet e duhura të njerëzve, Virgjëreshë? Dhe nëse jo, si mundeni?

Seksi

Java e parë e prillit është një kohë ëndërrimtare për t’u humbur në mjegullën e livandës së romancës, prandaj mbështetuni në fantazitë tuaja dhe lëreni imagjinatën tuaj të spërkasë pak magji në jetën tuaj të dashurisë. Megjithatë, Merkuri retrogradë do t’ju bëjë të rimendoni kufijtë tuaj emocionalë dhe të rishikoni ndjenjat e varrosura për pjesën më të madhe të muajit, gjithashtu – dhe eklipsi diellor më 8 prill do t’i sjellë ato dëshira të fshehura në dritën e ndritshme të ditës. Mos kini frikë të përballeni me ndjenjat tuaja nëntokësore dhe filloni të punoni me atë që qëndron nën sipërfaqen e partneriteteve tuaja! Të nderosh të vërtetën tënde dhe të mësosh të jesh i pambrojtur është një domosdoshmëri.

Hëna e plotë pasionante e 23 prillit mund të nxisë biseda të rëndësishme me të dashurit tuaj, kështu që filloni të praktikoni mësimet që keni mësuar dhe përgatituni të ndani gjithçka që ka ardhur në zemrën tuaj gjatë javëve të fundit. Deri në javën e fundit të muajit, do të ndiheni të liruar dhe më të gatshëm për t’u argëtuar – pasi Venusi dashuror do t’i bashkohet diellit në sektorin tuaj të aventurës, duke ndriçuar shijen tuaj për të panjohurën. Shijoni magjinë.

Karriera

Këtë muaj, duket se gjithçka është ndërtuar mbi rërë që lëvizin.

Mërkuri në Dash shkon retrograde më 1 Prill, dhe ka një eklips diellor tek Dashi më 8 Prill. Virgjëresha, një rrotullim në tregje mund t’ju sjellë në avantazh. Ju duhet t’i kujtoni vetes se jeni në të për një afat të gjatë. Kur njerëzit e tjerë janë në panik, ju mund të gjeni disa pazare të vërteta.

Në datën e njëzetë, Jupiteri bashkohet me Uranin në Demi. Virgjëresha, një njoftim i madh mund të zbulojë se kompania juaj po planifikon të shkojë në një drejtim tjetër. Kjo mund të jetë një mundësi e madhe për ju. Konsideroni të flisni me menaxherin tuaj për atë që mund të bëhet e disponueshme.

Ka një hënë të plotë në Akrep më 23 prill, dhe Mërkuri fillon të ecë përpara dy ditë më vonë. Mund të merrni ndonjë lajm të lumtur. Kjo mund të jetë pranimi i propozimit tuaj, një punë e re ose njoftimi për një rritje page. Ju mund të keni një arsye për të festuar sonte.

Në datën e tridhjetë, Marsi hyn në shenjën e Dashit, ku do të qëndrojë deri më 8 qershor. Virgjëresha, interesi juaj për investime mund të rritet në këtë kohë. Ju mund të gjeni njerëz të dobishëm për t’ju udhëhequr përmes mjeteve të reja të investimeve dhe mënyrave për të shpërndarë fondet tuaja për rezultate maksimale.

Shëndeti

Një lidhje spektakolare mes Jupiterit të gëzuar dhe Uranit elektrik, planetit tuaj të mirëqenies, më 20 prill e bën këtë një muaj pozitiv për çdo gjë që lidhet me shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Mbani një mendje të hapur, Virgjëreshë, sepse mund të zbuloni diçka që ju ndihmon të bëni hapa të mëdhenj në këtë drejtim.

Në të njëjtën kohë, prania e Plutonit në Ujor dhe në zonën tuaj shëndetësore ju jep një interes të thellë dhe të fokusuar për mirëqenien tuaj. Dhe ndërkohë që është mirë t’i përmbaheni atyre shenjave të shëndetit dhe mirëqenies, nuk do t’ju bëjë ndonjë të mirë të jeni shumë të fiksuar. Kjo mund të bëjë më shumë dëm sesa mirë.