Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Nga “The Voice of France” në “Eurovision”, ja rrugëtimi i Gjon’s Tears në skenat e mëdha
Live From Tirana • 19:36 21/12/2020
Ai ka qenë vetëm 12-vjeç kur u shfaq për herë në një skenë shqiptare, përkatësisht në “Albanian’s Got Talent”. Bëhet fjalë për Gjon’s Tears këngëtarin shumë të talentuar i cili prej shumë vitesh jeton në Zvicër por herë pas here rikthehet në vendin e tij për të vizituar familjarët. Për herë të fundit në një skenë shqiptare, Gjonin e kemi parë vitin e kaluar teksa performoi live në “The Voice Kids 3”, hitin e tij “Babi” i cili që prej lançimit u bë menjëherë pjesë edhe e The Top List. I ftuar “Live From Tirana”, ai na zbuloi detaje të shumta rreth planeve në muzikë e jo vetëm. Siç shumë prej jush tashmë e dinë, artisti i suksesshëm u përzgjodh si përfaqësues i Zvicrës në Festivalin Europian që për shkak të pandemisë nuk u realizua këtë vit. Gjithsesi ai do të rikthehet vitin e ardhshëm po si përfaqësues i këtij shteti por me një këngë të re.
Ishte në rregullat e Eurovizionit që në përfaqësimin tim të dytë duhej një këngë tjetër. Kemi realizuar 20 këngë për 1 muaj e gjysmë. Këngën që përzgjodhëm e bëmë me ndihmën e një jurie, ishte si një konkurs më vete por jam shumë i gëzuar, mezi po pres që njerëzit ta dëgjojnë. Rezultati ishte akoma më i mirë seç e prisja.
Gjon’s Tears, theksoi se momentalisht është edhe në bisedime për një bashkëpunim muzikor me një artist amerikan që ai do ta mbajë sekret edhe për pak kohë.
Donika Cina, tregon çdo detaj rreth klipeve të përzgjedhura këtë vit në ekspozitën “Tie-In”!
Live From Tirana 16:18 29/11/2021
Ekskluzivisht për TAR, Donika Cina rrëfen gjithçka për ekspozitën “Tie-In”!
Live From Tirana 16:17 29/11/2021
Rezarta Skifteri na njeh me tendencat e modës jo vetëm për këtë dimër por edhe për vitin 2021-2022!
Live From Tirana 15:58 29/11/2021
Ekskluzivisht për TAR, Rezarta Skifteri tregon gjithçka në lidhje me trendet e reja të këtij sezoni!
Live From Tirana 15:57 29/11/2021
Ardi Asllani rrëfen, që nga stili i Kryeministrit Edi Rama e deri te mashkulli më trend-i sipas tij!
Live From Tirana 15:52 29/11/2021
Jemi në prag festash dhe Ardi Asllani na jep sugjerimet e tij si duhet të visheni dhe jo vetëm!
Live From Tirana 15:50 29/11/2021
Çfarë po ndodh me ndjekësit e yjeve?! Cilët janë personazhet më të dashur në Instagram?!
Live From Tirana 18:38 27/11/2021