25 Years Creating Memories – The Playlist

Top Albania Radio promovon muzikën më të zgjedhur shqiptare dhe të huaj, me edicionet informative dhe një larmi programesh kulturore. 25 vjet transmetim, për të dhënë më të mirën. Së shpejti radioja e të gjithë shqiptarëve përmbush një cikël 25-vjeçar plot emocione të veçanta dhe të paharrueshme. Me anë kësaj liste, ne do të përshijmë këngë të cilat kanë shënuar disa momente mjaft të veçanta gjatë këtij rrugëtimi.

“I Will Always Love You” u këndua nga Whitney Houston dhe u regjistrua për filmin e saj të vitit 1992 “The Bodyguard”. Kënga fillimisht u shkrua nga Dolly Parton dhe u publikua më 6 qershor 1974 si pjesë e albumit të saj, “Jolene”. Që atëherë është bërë një nga këngët më të shitura të të gjitha kohërave.

“The Real Slim Shady” është kënga më e famshme e Eminem, qesharake dhe serioze në të njëjtën kohë. Albumi i tij “The Marshall Mathers LP” ishte spektakolar, por atij i duhej një këngë për ta prezantuar atë. Pak para afatit, Eminem u kthye në studio me Dr. Dre dhe ata krijuan me shpejtësi atë që u bë kënga kryesore e albumit.

“Bailamos” është një këngë pop latine nga këngëtari Enrique Iglesias, e kënduar në spanjisht. Ishte projekti debutues i Iglesias në tregun në gjuhën angleze dhe arriti sukses të jashtëzakonshëm, duke arritur vendin numër 1 në “Billboard Hot 100”. Ajo u publikua fillimisht në një edicion të kufizuar të albumit të tij në studio spanjolle “Cosas del Amor”.

1
Alexia
Happy
2
Anggun
Snow on the Sahara
3
Articolo 31
Guapa Loca
4
ATB
9PM (Till I Come)
5
Babyface
How Come, How Long
6
Babylonia
Push push push
7
Beyonce ft Jay Z
Crazy In Love
8
Calvin Harris ft. Ellie Goulding
I Need Your Love
9
Coldplay
Clocks
10
David Guetta ft JD Davis
The World is Mine
11
Dr. Dre
The Next Episode
12
East 17
It´s Alright
13
Eminem
The Real Slim Shady
14
Eminem ft. Dido
Stan
15
Enrique Iglesias
Bailamos
16
Eros Ramazzotti
Fuoco Nel Fuoco
17
Frankie HI-NRG MC
Quelli Che Benpensano
18
Gala
Freed from desire
19
Gigi D'Agostino
Another way
20
Gotye feat. Kimbra
Somebody That I Used To Know
21
M.C. Hammer
U Can't Touch This
22
Hooverphonic
Mad About You
23
Lenny Kravitz
American Woman
24
Madasun
Don't You Worry
25
Madonna
Frozen
26
Metallica
No Leaf Clover
27
MikiMix
La mia Buona Stella
28
*NSYNC
Tearin' Up My Heart
29
Outkast
Ms. Jackson
30
Diddy feat Keysha Cole
Last Night
31
Paola & Chiara
Vamos a Bailar
32
Ricky Martin
María
33
Robin S
Show Me Love
34
Shades Apart
Stranger By The Day
35
Shaggy
Hey Sexy Lady
36
Shakira
Whenever, Wherever
37
Shivaree
Goodnight Moon
38
Sottotono
Amor de mi vida
39
The Verve
Bitter Sweet Symphony
40
Unconnditional
Computer Love
41
Vasco Rossi
L'una per te
42
Whitney Houston
I Will Always Love You
43
Yamboo
Fiesta De La Noche