Dj Saix – Autumn Hits

Dj SAIX e keni dëgjuar prej kohësh tashmë në emisionin e tij në Top Albania Radio, “Top Albania Classics” çdo të shtunë me muzikën e tij të përzgjedhur të rrymës house dhe deep house. SAIX është një nga shtyllat e postproduksionit në Top Albania Radio, DJ dhe Producer.

SAIX sjell një buqetë me hitet klasike te House, ato që ju kujtojnë kohët më pak të ndërlikuara dhe që frymëzojnë brezat për krijimtari origjinale në vend të ripaketimit. Që prej vitit 2012, ai ka vazhduar palodhur me punën e tij në përzgjedhje muzikore dhe postproduksion. Në këtë playlist, SAIX na njeh me 20 hite që do të na shoqërojnë këtë sezon vjeshte më së miri.

1
Nora En Pure
Wholehearted
2
Bakermat
So Glad That The Lord
3
Peggy Gou
(It Goes Like) Nanana
4
Daft Punk
Veridis Quo
5
Dirty Vegas
Days Go By (Camelphat Remix)
6
BICEP
GLUE
7
Tiësto
Drifting
8
Eelke Kleijn vs Lee Cabrera
Self Control
9
Bob Sinclar Ft. Steve Edwards
World Hold On
10
beatsbyhand
King Of My Castle
11
Triggerfinger
I Follow Rivers [Lykke Li]
12
Angus and Julia Stone
Big Jet Plane
13
Bellaire
Sunset Ballad
14
Supershy feat. Roberta Flack
Feel Like Makin’ Love
15
Tensnake feat. Jessy Lanza
Keep It Secret
16
Raffaele Ciavolino
Do You Love Me
17
Waterstone, Amanda Wilson
It's Over Now (Micky More & Andy Tee Remix)
18
Lexa Hill, The Young Punx
Kiss of Life
19
Joi N'Juno, Amane
Namaseo (Art Of Tones Remix)
20
Moodena
Honky Tonk Man