Dj Vini – Autumn Hits

Dj Vini është një nga Dj rezidentë të Top Albania Radio-s, ndër ata që kanë më shumë vite që punojnë në familjen e madhe të kësaj radio dhe ndër ata që punën e bën me shumë pasion. Përzgjedhjen e tij muzikore së bashku me prezantimin dhe informacionet shoqëruese e dëgjoni në radhën e tij në “Selected by” të dielën në orën 20:00-22:00. Dj Vini është dhe autor i një dokumentari realizuar për fillimet e Top Albania Radios, të cilin e gjeni në kanalin e Top Albania Radios në YouTube.

Jo vetëm kaq, Vini është dhe regjisori i “Wake Up” prej dy sezonesh tashmë. E, teksa tashmë kemi hyrë zyrtarisht në stinën e vjeshtës, është koha të dëgjojmë disa nga hitet më të mira të sezonit që do të na shoqërojnë gjatë kësaj periudhe. E kush më mirë se Dj Vini mund të na njihte me përzgjëdhjen më të mirë muzikore…

1
Argy & Omnya
Aria
2
Iniko
Jericho
3
Queen Omega, Jahneration
Wham to Dem?
4
Tiësto & BIA, 21 Savage
BOTH
5
Annalisa
Ragazza Sola
6
Miley Cyrus
Used To Be Young
7
Sardi & Marsela Cibukaj
Deti
8
The Blessed Madonna ft. Jacob Lusk
Mercy
9
Tiësto
Drifting
10
Doja Cat
Paint The Town Red
11
Alban Chela & Tiri Gjoci
Killing Me
12
The Rolling Stones
Angry
13
Kris Kross Amsterdam x SERA x Conor Maynard
Stay (Never Leave)
14
Bjorni Linza ft. Yohanan
Oh Celebrate Him (Supernova)
15
U2
Atomic City
16
Libianca
People
17
Vasco Rossi
Gli Sbagli Che Fai
18
Dimitri Vegas & Like Mike, David Guetta, Afro Bros, Akon
She Knows
19
Sia
Gimme Love
20
Calvin Harris, Sam Smith
Desire
21
Peggy Gou
(It Goes Like) Nanana
22
Måneskin
HONEY (ARE U COMING?)
23
Post Malone
Enough Is Enough
24
Tate McRae
greedy
25
blink-182
ONE MORE TIME
26
Alok & Ava Max
Car Keys (Ayla)
27
Joezi feat. Coco & Pape Diouf
7 Seconds
28
David Kushner
Daylight
29
Timbaland, Nelly Furtado, Justin Timberlake
Keep Going Up
30
Imagine Dragons
Children of the Sky