Dj Vini – Summer Hits

Dj Vini është një nga Dj rezidentë të Top Albania Radio-s, ndër ata që kanë më shumë vite që punojnë në familjen e madhe të kësaj radio dhe ndër ata që punën e bën me shumë pasion. Përzgjedhjen e tij muzikore së bashku me prezantimin dhe informacionet shoqëruese e dëgjoni në radhën e tij në “Selected by” të dielën në orën 20:00-22:00. Dj Vini është dhe autor i një dokumentari realizuar për fillimet e Top Albania Radios, të cilin e gjeni në kanalin e Top Albania Radios në YouTube.

Jo vetëm kaq, tashmë Vini është dhe regjisori i “Wake Up” këtë sezon të ri. Tashmë është koha të dëgjojmë disa nga hitet më të mira të sezonit që do të na shoqërojnë gjatë kësaj periudhe. E kush më mirë se Dj Vini mund të na njihte me përzgjedhjen më të mirë muzikore për të na shoqëruar në sezonin e verës…

1
Rita Ora feat. FatboySlim
Praising You
2
P!NK
Trustfall
3
Big Time Rush and Maffio
Dale Pa 'Ya
4
Armin van Buuren & Punctual feat. Alika
On & On
5
Miley Cyrus
Flowers
6
David Guetta, Anne-Marie, Coi Leray
Baby Don’t Hurt Me
7
Libianca
People (Check On Me)
8
Sophie and the Giants feat. MEARSY
DNA
9
Lewis Capaldi
Wish You The Best
10
Vlashent Sata
Me Dasht
11
Metro Boomin, The Weeknd, 21 Savage
Creepin'
12
beabadoobee
Glue Song
13
Kim Petras & Nicki Minaj
Alone
14
Erma Mici
Heartbreak Hotel
15
BLANCO, MINA
Un Briciolo Di Allegria
16
Kejsi Tola
One Night in Barcelona
17
SHOUSE x David Guetta
Live Without Love
18
Måneskin ft. Tom Morello
GOSSIP
19
OFFCHESTRA
Dimëroj
20
For King & Country, Jordin Sparks
Love Me Like I Am (R3HAB Remix)
21
Anastacia
Best Days
22
Sofi Tukker
Jacaré
23
Konstantinos Argiros
Elpida
24
Negramaro, Elisa, Jovanotti
Diamanti
25
Post Malone
Chemical
26
Annalisa
Mon Amour
27
Kejsi Tola
What You Want
28
Tiësto
Lay Low
29
KAMRAD
Feel Alive
30
Claude
Ladada (Mes Derniers Mots)
31
Ed Sheeran
Eyes Closed
32
Lost Frequencies, Elley Duhé, X Ambassadors
Back To You
33
Rahill feat. Beck
'Fables
34
6ix9ine feat. feat. Angel Dior, Lenier, & Bulin 47
WAPAE
35
Coi Leray
Players
36
Sub Focus
Fine Day
37
Calvin Harris, Ellie Goulding
Miracle
38
Jax Jones, Calum Scott
Whistle
39
Ed Sheeran
Curtains
40
Madonna
Back That Up To The Beat