Dori Dj – Summer Hits

Ai është një ndër Dj-të më të njohur të jetës së natës si dhe ka miksuar krah Dj-it me famë botërore, Tiesto në “Havana Sun Festival”, bëhet fjalë për Dori Dj. Karriera e tij ka nisur në “Top Albania Radio” dhe kurrë nuk është larguar prej saj, por qëndron duke seleksionuar me shumë kujdes muzikën dhe menaxhuar programet e TAR.

Përzgjedhjen e tij muzikore e dëgjojmë të dielave në dorën 20:00 në “Selected By”. Jo vetëm kaq, por përzgjedhjen e Dorit mund ta ndjekim çdo ditë në “House Nation”. Mesdita e shndërrron Top Albania Radion në një klub të vërtetë ku e ftuar janë të gjithë që arrijnë radion në valët e saj tokësore, digjitale apo online. E tani, Dori Dj na njeh me disa nga hitet më të mira që do të na shoqërojnë këtë sezon veror.

1
David Guetta x MORTEN x Prophecy
Kill The Vibe
2
Sébastien Léger, Roy Rosenfeld
Panko Day
3
Juan Yarin
Never Met A Girl Like You
4
Charles B & Toxic Joy
Molly
5
Adam Port, Stryv & Malachiii
Move
6
Alex Lo Faro
Love You
7
PAWSA feat. Nate Dogg
PICK UP THE PHONE
8
Purple Disco Machine
L.O.V.E.
9
R3HAB, Jason Derulo
Animal (R3HAB VIP Remix)
10
Swedish House Mafia & Niki & The Dove
Lioness
11
John Summit & Hayla
Shiver (Cassian Remix)
12
Mark Knight
I Got All This Love
13
Tiësto
The Bump
14
Martin Solveig
Hello (Super Edit)
15
SEM JACOBS, TAGMANN
BLUE BERRIES
16
Argy, Baset
Sierra
17
Dunmore Brothers Feat. Lolita Leopard
DJ Spinnin
18
Riva Starr
Love You Till Tomorrow
19
Benny Benassi, Dubdogz, Mairee
LA MUSICA
20
TSHA feat. Caroline Byrne
Sweet Devotion
21
ANOTR, Erik Bandt feat. Leven Kali
How You Feel
22
Vintage Culture
Find A Way
23
Tiësto & PROPHECY
My City
24
Peggy Gou
Lobster Telephone
25
Matisse & Sadko, Florentin, Sam Martin
Dark Days Are Gone
26
CHANEY
I Choose You
27
Alesso
Hypnotize
28
Alesso
The Rhythm of the Night
29
Chris Lake, Nathan Nicholson, Sammy Virji
Summertime Blues
30
Don Diablo
Smalltown Boy
31
Vintage Culture, MAGNUS
Nothing Ever Changes (Camelphat Remix)
32
FISHER & JENNIFER LOPEZ
WAITING FOR TONIGHT
33
Gene Farris
In My Heart
34
Tom Evans, Bruno Blanc & Monochrome AU
Play It Twice (Dilby & E CUT)
35
Deeper Purpose
One By One
36
Goom Gum, Kinky Sound
Follow Me
37
John Summit
EAT THE BASS
38
Robyn Balliet
Regret
39
Sharam
PATT (Party All The Time) [Adam Beyer, Layton Giordani & Green Velvet Remix]
40
Dimitri Vegas & Like Mike & Tiësto & Dido & W&W
Thank You (Not So Bad)
41
Lucas & Steve x Lawrent feat. Jordan Shaw
End Of Time
42
ATB, Nu Aspect, Orem
Run
43
Kevin Rudolf, BVRNOUT, Benny Benassi
Let It Rock - Benny Benassi Rework
44
Matt Sassari
Our Lovely City (Hands Up For Detroit)
45
Teddy Swims, Tiësto
Lose Control
46
Sultan + Shepard
I'll Be Here with Elderbrook (Le Youth Remix)
47
Alan Walker, Ina Wroldsen
Barcelona
48
Groove Armada feat. Stush, Red Rat
Get Down (Mark Knight Remix)
49
Martin Garrix & DubVision feat. Shaun Farrugia
Wherever You Are
50
Don Diablo, R3HAB ft. NEEKA
Disco Marathon