Dori Dj – Summer Hits

Ai është një ndër Dj-të më të njohur të jetës së natës si dhe ka miksuar krah Dj-it me famë botërore, Tiesto në “Havana Sun Festival”, bëhet fjalë për Dori Dj. Karriera e tij ka nisur në “Top Albania Radio” dhe kurrë nuk është larguar prej saj, por qëndron duke seleksionuar me shumë kujdes muzikën dhe menaxhuar programet e TAR.

Përzgjedhjen e tij muzikore e dëgjojmë të dielave në dorën 20:00 në “Selected By”. Jo vetëm kaq, por përzgjedhjen e Dorit mund ta ndjekim çdo ditë në “House Nation”. Mesdita e shndërrron Top Albania Radion në një klub të vërtetë ku e ftuar janë të gjithë që arrijnë radion në valët e saj tokësore, digjitale apo online. E tani, Dori Dj na njeh me disa nga hitet më të mira që do të na shoqërojnë këtë sezon veror.

1
Tiësto
All Nighter
2
David Guetta, Anne-Marie, Coi Leray
Baby Don’t Hurt Me
3
The Martinez Brothers ft. Leven Kali & Scott Storch
Just A Feeling
4
Vintage Culture, James Hype
You Give Me A Feeling
5
Marco Tropeano, Sam Koperberg
Libertad
6
Noizu & Westend ft. No/Me
Push To Start
7
Audio Bullys, Michael Bibi KinAhau
Different Side
8
Chucky73, The Martinez Brothers, Florentino
Dominicana
9
Meines & Yves Murasca
Mazunte
10
Amorhouse, Tonix
Look at Me
11
CamelPhat
Raabta
12
David Penn, ATFC
Down Wid Da
13
Prok | Fitch and Leonardo Gonnelli
Lullaby
14
Sophie and the Giants feat. MEARSY
DNA
15
Alex Farolfi Ft. Aaron Pfeiffer
Time Won't Wait
16
Meduza feat. Poppy Baskcomb
Upside Down
17
Purple Disco Machine, Kungs
Substitution
18
Larse
A Part Of (Riva Starr Extended Saturn Mix)
19
Anyma
Explore Your Future
20
John Summit & Hayla
Where You Are
21
Benny Benassi, Chris Nasty & Constantin
Make Some Noise
22
Calvin Harris, Ellie Goulding
Miracle (Mau P Remix)
23
John Newman
Hold On To My Love
24
Kx5 & SOFI TUKKER
Sacrifice
25
Tiësto
Learn 2 Love
26
Chris Lake & Aluna
Beggin'
27
Fred again.. x Four Tet x Skrillex
Baby again..
28
Martin Solveig, Raphaella
Allo Allo
29
New Order
Blue Monday (Oliver Heldens Remix)
30
SHOUSE x David Guetta
Live Without Love
31
Dunmore Brothers
Obsessed
32
Jax Jones, Calum Scott
Whistle
33
MK, Dom Dolla
Rhyme Dust
34
Sebjak & Fahlberg
Somebody
35
Meines & Yves Murasca
Me Calma
36
FISHER & Shermanology
It's A Killa
37
Supermode
Tell Me Why (Meduza Remix)
38
Armin van Buuren & Blasterjaxx
La Bomba
39
Jan Blomqvist
Back In The Taxi (AMÉMÉ Remix)
40
Darksidevinyl
In My Mind (Ucha Remix)