Dori Dj’s Best of 2022

Top Albania Radio gjithmonë rezervon surpriza për të gjithë dëgjuesit e saj. Këtë herë ne kemi menduar të sjellim sërish në vëmendjen tuaj disa nga këngët më të mira të këtij viti. Në këtë playlist, Dori Dj do të na njohë me përzgjedhjen e tij.

Ai është një ndër Dj-të më të njohur të jetës së natës si dhe ka miksuar krah Dj-it me famë botërore, Tiesto në “Havana Sun Festival”. Karriera e tij ka nisur në “Top Albania Radio” dhe kurrë nuk është larguar prej saj, por qëndron duke seleksionuar me shumë kujdes muzikën dhe menaxhuar programet e TAR.

Teksa jemi në ditët e fundit të vitit 2022, le të njihemi me disa nga hitet e këtij viti, të cilat sipas Dori Dj, janë ato që e bënë 2022 të ndihet më mirë nën ritmet e muzikës së duhur. Zbuloni 20 këngët më të mira të vitit të përzgjedhura më së miri nga Dori Dj…

1
Sam Smith, Kim Petras
Unholy
2
Harry Styles
As It Was
3
David Guetta & Bebe Rexha
I'm Good (Blue)
4
Beyoncé
Alien Superstar
5
Ed Sheeran, Pokémon
Celestial
6
Doja Cat
Vegas
7
Rihanna
Lift Me Up
8
Elton John, Britney Spears
Hold Me Closer
9
The Weeknd
Out of Time
10
Måneskin
THE LONELIEST
11
Charlie Puth
Loser
12
Megan Thee Stallion & Dua Lipa
Sweetest Pie
13
Taylor Swift
Anti-Hero
14
Sam Ryder
Space Man
15
Joji
Glimpse of Us
16
Lizzo
About Damn Time
17
Lewis Capaldi
Forget Me
18
OneRepublic
I Ain’t Worried
19
Diplo & Miguel
Don't Forget My Love
20
Meghan Trainor
Made You Look