Roi Dj’s Best of 2022

Roi Kola apo siç njihet me emrin e tij të artit si Roi Dj, është një nga Dj më të rinj që i është bashkuar Top Alabnia Radio-s së fundmi. Pasioni i tij më i madh është muzika dhe fitness-i, të cilat ai thotë se i japin adrenalinë dhe dëshirë për të ecur përpara.

Edhe pse ende i ri në moshë, vetëm 17 vjeç, Roit nuk i mungon dëshira dhe entuziazmi për të mësuar çdo ditë diçka të re. Dhe këtë na e ka treguar çdo ditë me punën e tij të palodhur dhe me përzgjedhjen e tij muzikore që nuk ka gabuar asnjëherë.

Këtë herë Roi vjen me të tjera përzgjedhje për të gjithë dëgjuesit e Top Albania Radio-s. Nga këngët më ‘In’ të momentit, e deri ato më me ritëm dhe më të pëlqyerat e publikut, ja se cilat janë 20 këngët më të mira të vitit 2022 sipas tij…

1
Black Eyed Peas, Shakira, David Guetta
Don't You Worry
2
Lizzo
About Damn Time
3
Lizzo
2 Be Loved (Am I Ready)
4
LF SYSTEM
Afraid To Feel
5
David Guetta & Bebe Rexha
I'm Good (Blue)
6
Harry Styles
As It Was
7
Steve Lacy
Bad Habit
8
Tiësto & Charli XCX
Hot In It
9
Stormzy
Hide & Seek
10
Burna Boy
Last Last
11
Oliver Tree & Robin Schulz
Miss You
12
Rema
Calm Down
13
Jack Harlow
First Class
14
Shakira, Ozuna
Monotonía
15
James Hype, Miggy Dela Rosa
Ferrari
16
Jason Derulo & Shouse
Never Let You Go
17
Eliza Rose & Interplanetary Criminal
B.O.T.A. (Baddest Of Them All)
18
Alok x Ella Eyre x Kenny Dope feat. Never Dull
Deep Down
19
Ellie Goulding ft. Big Sean
Easy Lover
20
Nicky Youre, dazy
Sunroof