Roi Dj’s Top 20 Songs Of 2023

Roi Kola apo siç njihet me emrin e tij të artit si Roi Dj, është një nga Dj më të rinj që i është bashkuar Top Alabnia Radio-s së fundmi. Pasioni i tij më i madh është muzika dhe fitness-i, të cilat ai thotë se i japin adrenalinë dhe dëshirë për të ecur përpara.

Edhe pse ende i ri në moshë, vetëm 18 vjeç, Roit nuk i mungon dëshira dhe entuziazmi për të mësuar çdo ditë diçka të re. Dhe këtë na e ka treguar çdo ditë me punën e tij të palodhur dhe me përzgjedhjen e tij muzikore që nuk ka gabuar asnjëherë.

Këtë herë Roi vjen me të tjera përzgjedhje për të gjithë dëgjuesit e Top Albania Radio-s. Nga këngët më ‘In’ të momentit, e deri ato më me ritëm dhe më të pëlqyerat e publikut, ja se cilat janë 20 këngët më të mira të vitit 2023 sipas tij…

1
Calvin Harris, Ellie Goulding
Miracle
2
Miley Cyrus
Flowers
3
Dua Lipa
Dance The Night
4
Calvin Harris, Sam Smith
Desire
5
Jack Harlow
Lovin On Me
6
Tiësto feat. 21 Savage & BIA
Both
7
J Hus, Drake
Who Told You
8
Metro Boomin, The Weeknd, 21 Savage
Creepin'
9
The Weeknd, Madonna, Playboi Carti
Popular
10
Tiësto
Drifting
11
John Newman
Hold On To My Love
12
Regard, Ella Henderson
No Sleep
13
Metro Boomin, Don Toliver, Future
Too Many Nights
14
Tyla
Water
15
Metro Boomin & Future
Superhero
16
Marco Mengoni, Elodie
Pazza Musica
17
SZA
Kill Bill
18
Lenny Kravitz
TK421
19
The Beatles
Now And Then
20
Cassö x Raye x D Block Europe
Prada