Saix Dj’s Top 20 Songs Of 2023

SAIX, një nga shtyllat e postproduksionit në Top Albania Radio, DJ dhe Producer. Me fillesat e tij në radiot lokale në vendlindjen Gjirokastër, Saimir Mevlani, njohur ndryshe si SAIX, i është bashkuar stafit të Top Albania Radio-s prej vitit 2012.

Dj SAIX e keni dëgjuar prej kohësh tashmë në emisionin e tij në Top Albania Radio, “Top Albania Classics” çdo të shtunë me muzikën e tij të përzgjedhur të rrymës house dhe deep house. SAIX sjell një buqetë me hitet klasike te House, ato që ju kujtojnë kohët më pak të ndërlikuara dhe që frymëzojnë brezat për krijimtari origjinale në vend të ripaketimit. Zbuloni 20 këngët më të mira të vitit të përzgjedhura për ju nga Dj SAIX…

1
Martin Garrix & Lloyiso
Real Love
2
NF
HAPPY
3
Ed Sheeran
American Town
4
OneRepublic
RUNAWAY
5
Sub Focus
Fine Day
6
Armin van Buuren & Punctual feat. Alika
On & On
7
Gianni Morandi ft. Jovanotti
Evviva!
8
Sigala, MNEK
Radio
9
Cat Burns
know that you're not alone
10
Miley Cyrus
Flowers
11
almost Monday
only wanna dance
12
Lost Frequencies, Elley Duhé, X Ambassadors
Back To You
13
Alok & James Arthur
Work With My Love
14
James Blunt
Beside You
15
Lost Frequencies
The Feeling
16
Peggy Gou
(It Goes Like) Nanana
17
Tiësto
Drifting
18
Purple Disco Machine, Kungs ft. Julian Perretta
Substitution
19
Romy
Enjoy Your Life
20
Jonas Blue, RANI
Finally