The Playlist, Week of September 18th

“Another One Of Me” shënon ribashkimin mes bashkëpunëtorëve të vjetër French Montana dhe The Weeknd. Kënga përfshin një varg shtesë nga 21 Savage dhe nga askush tjetër përveç P. Diddy. Pasi nuk u përfshi në albumin e vitit 2013 të The Weeknd, “Kiss Land”, Abel e ripunoi këngën me French gjatë sesioneve të tyre në studio të vitit 2016, të cilat prodhuan këngë të tjera, duke përfshirë “Wow” dhe “A Lie”. Kënga mendohej të anulohej derisa më vonë do të luhej në Episodin 9 të emisionit radiofonik të The Weeknd “Memento Mori”, si pjesë e prezantimit të tij After Hours. Pasi nuk u publikua gjatë gjithë vitit 2022, kënga u mendua sërish të anulohej, derisa Abel e performoi më 4 gusht 2023, ndërsa ishte në turne në Gjermani.

“Back for More” është një bashkëpunim midis grupit të djemve koreano-jugor TOMORROW X TOGETHER dhe yllit brazilian të pop-it Anitta. Kënga është një himn pulsues i diskove me një vijë bazë të zhurmshme dhe tinguj lozonjare fishkëllimash, të zbukuruara me nuancat e gjalla të pop-it në modë latine. Tekstet eksplorojnë se si mrekullitë magjepsëse mund të thuren në momentet e zakonshme të jetës sonë. Kënga u shfaq premierë në Video Music Awards 2023, ku dy artistët u ngjitën në skenë për të performuar këngën.

“On My Love” është bashkëpunimi i dytë midis producentit David Guetta dhe këngëtares Zara Larsson, pas “This One’s For You” të Guetta-s për UEFA EURO 2016. Në këngën elektro, dance-pop, Zara shpreh vlerësimin e saj për motrën e saj më të vogël, Hanna Larsson. Zara zbuloi për herë të parë bashkëpunimin më 7 shtator 2023, me një postim tjetër të bërë të nesërmen, duke shërbyer gjithashtu si një dedikim i përzemërt duke treguar Zara dhe Hanna si fëmijë në një video të vjetër të bërë vetë.

1
Diddy, French Montana, The Weeknd, 21 Savage
Another One Of Me
2
Tomorrow x Together, Anitta
Back for More
3
J Balvin, Usher, DJ Khaled
Dientes
4
Charlotte Cardin
Feel Good
5
Pitbull, Nile Rodgers
Freak 54 (Freak Out)
6
Sia
Gimme Love
7
Aloe Blacc
Never Let You Down
8
Zara Larsson, David Guetta
On My Love
9
TSHA, Ellie Goulding, Gregory Porter
Somebody
10
Thirty Seconds To Mars
World On Fire
11
Rod Wave
Come See Me
12
Tommaso Paradiso
Blu Ghiaccio Travolgente
13
Laura Pausini
Durare
14
Negramaro, Fabri Fibra
Fino al giorno nuovo
15
Ex-Otago
Con te
16
The Rolling Stones
Angry
17
Cardi B, Megan Thee Stallion
Bongos
18
Leigh-Anne, Ayra Starr
My Love
19
Sampha
Only
20
Marshmello, Dove Cameron
Other Boys
21
Kelly Clarkson
Roses
22
Teezo Touchdown
Impossible
23
Zach Bryan feat. Kacey Musgraves
I Remember Everything
24
FRANCESCO RENGA, NEK
Inspiegabile
25
Jahneration
Wham To Dem?
26
Irama, Rkomi
SULLA PELLE
27
YUNGBLUD
Hated
28
XG
New Dance
29
Big Boss Vette
Get It
30
Miley Cyrus
Used To Be Young
31
Nicki Minaj
Last Time I Saw You
32
Måneskin
Honey (Are You Coming?)
33
Timbaland ft. Nelly Furtado & Justin Timberlake
Keep Going Up
34
Kylie Minogue
Tension
35
Troye Sivan, PinkPantheress, Hyunjin
Rush
36
Imagine Dragons
Children of the Sky
37
Tiesto, 21 Savage, BIA
Both
38
Icona Pop
Stick Your Tongue Out
39
Davido, Musa Keys
Unavailable
40
Martin Jensen
Harry Styles
41
Tiziano Ferro, J Ax
Abbiamo vinto già
42
Emma
Iniziamo dalla Fine
43
La Roux, Chromeo
Discoproof
44
Joel Corry, MK, Rita Ora
Drinkin’
45
The Killers
Your Side Of Town
46
Ligabue
Una Canzone Senza Tempo
47
Charlie Puth
Lipstick
48
Birdy
Automatic
49
Micheal Brun, Anne-Marie, Becky G
Coming Your Way