Top 100 Songs of 2021

Programi traditë i ditës së fundit të vitit rikthehet edhe këtë herë dhe e dimë që është ndoshta një nga momentet më të shumëpritura për ju dhe gjithashtu edhe për ne. Fundja kush nuk do të dëshironte ta mbyllte vitin me muzikë të mirë? Madje jo vetëm kaq, por me muzikën më të mirë të vitit 2021, ato që kemi përzgjedhur posaçërisht për ju.

Është koha për t’iu rikthyer vitit të ‘vjetër’ i cili është në ditët e tij të fundit, për të ri-dëgjuar këngët të cilat na ndikuan më shumë në kalimin e tij. 2021 duket sikur dha ‘shenja’ jete. Edhe pse në këto ditë dimri dëgjojmë më shumë raste në ngritje të Covid, më shumë shtete që po i rikthehen karantinës, për muaj me rradhë sallat e koncerteve dhe turnetë ri nisën dhe fansat mbushën plot e përplot shkallët e eventeve, duke sjellë një tis normaliteti.

Justin Bieber, Elton John, Lady Gaga, Harry Styles, Travis Scott, Drake, kanë qënë në qendër të vëmendjes, pas tyre nuk ngelet as mbreti i listës vitin e kaluar – The Weeknd. 2021 është viti i rikthimit bujshëm të Adele, Ed Sheeran, apo më të harruarve si James Morrison apo Placebo. Skena shqiptare ndërkohë ka qenë më e vakët me koncerte sporadike dhe në orare dite jo nate, por publikimet nuk kanë qenë të pakta. Elvana Gjata, Elhaida Dani, Dafina Zeqiri, Arilena u kthyen me albume dhe koncerte të mëdha live bashkë me to edhe artisti më i suksesshëm shqiptar i listës vitin e kaluar Yll Limani, ngelen ende në më të preferuarit.

Por surprizat nga artistë të rinj nuk mungojnë në 2021, as në skenën kombëtare as në atë ndërkombëtare ndaj maratona e 100 këngëve më të mira të vitit do të jetë shpërthyese. Kaluam më shumë se 7 orë në shoqërinë e atyre që ju kanë bërë shoqëri gjithë vitin. Shoqëroni orët e fundit të një viti shpresa-madh i cili i lë vendin një tjetri edhe më shumë të tillë, sepse çdo gjë çiftëzohet vitin tjetër. (2022). Këtu mund të zbuloni playlist-ën e plotë të 100 këngëve më të mira të vitit…

1
Ed Sheeran
Bad Habits
2
Butrint Imeri, Kida, Ledri Vula
Dale
3
Elton John, Dua Lipa
Cold Heart (PNAU Remix)
4
Elvana Gjata x Yll Limani
E di
5
Måneskin
Beggin’
6
Masked Wolf
Astronaut In The Ocean
7
Dafina Zeqiri ft Lyrical Son
Llafe Llafe
8
Adele
Easy On Me
9
Aiello
Ora
10
Alban Kondi x Bojken Lako x Kastro Zizo
MONO
11
The Kid LAROI, Justin Bieber
Stay
12
Elgit Doda
TL
13
Måneskin
Mammamia
14
Elvana Gjata
Loti
15
The Weeknd, Ariana Grande
Save Your Tears
16
Elhaida Dani
Zanin
17
ATB, Topic, A7S
Your Love (9PM)
18
Bruno ft. Flori Mumajesi & Klajdi Haruni
Nina
19
Cricket, Muma, Dafina Zeqiri
Pa ty
20
Bebe Rexha
Sabotage
21
Soni Malaj feat Bennito
“Pak si ...”
22
Killua
Bageti e Bujqesi
23
Måneskin
Zitti e buoni
24
Ronela Hajati
Aventura
25
Elvana Gjata
Mos u ngut
26
Justin Bieber ft. Daniel Ceasar, GiveOn
Peaches
27
Coldplay
Higher Power
28
Dua Lipa
Love Again
29
Ledri Vula
Don Mo
30
Elvana Gjata
Kunadhe
31
Meduza ft. Hozier
Tell It To My Heart
32
Vlashent Sata
Frymë
33
Yll Limani
Leje
34
Takagi & Ketra, Giusy Ferreri
Shimmy Shimmy
35
Lil Nas X, Jack Harlow
Industry Baby
36
Shpat Deda x BimBimma
N'dikon Ndikon
37
Alban Ramosaj
Shpirto
38
Camila Cabello
Don't Go Yet
39
Sardi
Sytë
40
Clean Bandit, Topic ft. Wes Nelson
Drive
41
Francesca Michielin, Fedez
Chiamami per nome
42
Elvana Gjata
Drandofilat
43
Alban Skenderaj ft. Elgit Doda
Parajsa ime 2 (Billionaire)
44
Marco Mengoni
Ma stasera
45
Capital T
Diego
46
Capital T x Elvana Gjata
Flakë
47
Kanye West
Hurricane
48
Whitney Houston, Clean Bandit
How Will I Know
49
Adriano, Elio Deejay
Nale (REMIX)
50
Aloe Blacc
Made From The Stars
51
Elvana Gjata
Thirr
52
Becky Hill
Last Time
53
Arilena Ara
Ke Me Mungu
54
Armin van Buuren & Davina Michelle
Hold On
55
Butrint Imeri
Phantom
56
Capital T
Rrushe
57
James Morrison
Who's Gonna Love Me Now?
58
Aiello
Fino all’Alba
59
Don Xhoni x Loredana
Gjuj për to
60
Boocky Dj x Art Abazi
Ndoshta Ke Harruar Emrin Tim
61
James Blunt
I Came For Love
62
Dafina Zeqiri
Japa
63
Cricket ft Yll Limani
Ndoshta
64
Jovanotti
Il Boom
65
Mozzik x Loredana
Nëse Don
66
Ed Sheeran
Shivers
67
Elisa
Seta
68
Dafina Zeqiri ft Yll Limani
Mos shko
69
GASHI
Sleeping On My Left
70
Becky G
Bella Ciao
71
Capital T
Fjalt e Nanes
72
Tiësto & Ava Max
The Motto
73
Gesko
Malli
74
Doja Cat ft. SZA
Kiss Me More
75
Olivia Rodrigo
good 4 u
76
Trelo
Assassina
77
DJ Snake
You Are My High
78
Wizkid, Justin Bieber & Tems
Essence
79
Stresi x Finem x Solo
Për Veti
80
Purple Disco Machine ft. Eyelar
Dopamine
81
Vasco Rossi
Siamo Qui
82
Capital T
Valle
83
Elhaida Dani
Jam Betu
84
Swedish House Mafia and The Weeknd
Moth To A Flame
85
NEIKED, Mae Muller, Polo G
Better Days
86
Andi Dhoska
Sunrise
87
Lyrical Son x Mc Kresha
Dilem Jasht
88
Post Malone
Only Wanna Be With You
89
Arilena Ara ft Dafina Zeqiri
Thirr Policine
90
Adriano
Por Favor
91
The Weeknd ft. ROSALÍA
Blinding Lights
92
Diana
Nese don
93
Ava Max
EveryTime I Cry
94
DJ Snake & Selena Gomez
Selfish Love
95
Butrint Imeri
Kuku
96
Ardian Bujupi X Finem
Adrenalina
97
Fedez, Achille Lauro, Orietta Berti
Mille
98
Alban Skenderaj
Kush ta ndien ty aromën
99
David Dreshaj
Egoiste
100
Charli XCX
Good Ones