Top 100 Songs of 2022

Programi traditë i ditës së fundit të vitit u rikthye edhe këtë herë dhe ndoshta ky është një nga momentet më të shumëpritura për të gjithë ju. E si mund të mbyllet ndryshe ky vit, përveç se nën tingujt e muzikës më të mirë të 2022.

Surprizat nga artistët nuk mungojnë as në 2022, si në skenën kombëtare ashtu edhe në atë ndërkombëtare ndaj maratona e 100 këngëve më të mira të vitit ishte shpërthyese. Kaluam së bashku rreth 8 orë maratonë, në shoqërinë e atyre që ju kanë bërë shoqëri gjithë vitin. Këto ishin orët e fundit të një viti ‘të vjetër’ i cili i lë vendin një tjetri të cilin le të shpresojmë të jetë edhe më i mirë se ky që po lëmë pas.

Lista e Top 100 këngëve më të dëgjuara për këtë vit ka qenë një miks i madh i rrymave të ndryshme muzikore dhe artistëve që i kanë sjellur ato. Një ndërthurje e atyre shqiptarë dhe të huaj do të ishte realizimi perfekt edhe për këtë vit, por si kënga më e dëgjuar është zgjedhur Harry Styles me projektin e tij “As It Was”.

Bashkëpunimet shqiptare gjithmonë janë të suksesshme dhe këtë e ka aprovuar edhe njëherë bashkëpunimi midis Elvana Gjatës dhe Dhurata Dorës, ku dy artistët zgjodhën të vinin së bashku me projektin “Gajde”. Përveç këtij bashkëpunimi, dy këngëtaret kanë arritur të jenë pjesë edhe me projektet e tyre solo në renditje.

Capital T, Alban Skënderaj, Elgit Doda, Lyrical Son janë disa artistë të tjerë që janë pjesë e Top 100 këtë vit, por së bashku me to janë edhe disa artistë të huaj si Beyonce, Coldplay, Måneskin ose Lil Nas X. Hitet si “Star Walkin'”, “Tdu”, “Copa Copa”, “Crazy What Love Can Do” nuk kishin si të mungoni, pasi kanë qenë pjesë e pandashme e radios për këtë vit. Shijojini të gjitha projektet… me një gotë verë para, thjesht perfekte…

1
Harry Styles
As It Was
2
Dhurata Dora x Elvana Gjata
Gajde
3
The Weeknd
Sacrifice
4
Sam Smith, Kim Petras
Unholy
5
Gran Error x Elvana Gjata x Antonia
Clap Clap
6
Lizzo
About Damn Time
7
Alban Skenderaj
Spektatore
8
P!NK
Never Gonna Not Dance Again
9
Capital T
Për Dashni
10
Beyoncé
Break My Soul
11
David Guetta & Bebe Rexha
I'm Good (Blue)
12
Alban Chela & Besa
Zonja & Zoterinj
13
Capital T X Alban Skenderaj
Nje Nate
14
Coldplay
Humankind
15
Måneskin
Supermodel
16
Harry Styles
Daylight
17
Elgit Doda ft. Xhensila
A e din
18
Chris Brown
Under The Influence
19
Donald
Hesht
20
Jason Derulo & Shouse
Never Let You Go
21
Yll Limani x Noizy
Alkool
22
Asake
Terminator
23
Beyoncé
Alien Superstar
24
Rema, Selena Gomez
Calm Down
25
Besa x Lyrical Son
Si kalama/Machoman
26
Semi Jaupaj
Mos u kthe
27
Ledri Vula
Monaco
28
Black Eyed Peas, Anitta, El Alfa
Simply The Best
29
Killua
PMW
30
Ledri Vula X LumiB X NUK
Uma Love
31
Felix Jaehn, Zoe Wees
Do It Better
32
Elvana Gjata
POW
33
Yll Limani x Ledri Vula
Tonat
34
Lil Nas X
Star Walkin'
35
Nilsa Hysi
Doja Doja
36
Aiello
Paradiso
37
Train, Jewel
Turn the Radio Up
38
Static & Ben El x 24kGoldn
Bella
39
Fivio Foreign, Kanye West, Alicia Keys
City of Gods
40
Jessie Murph
Pray
41
Capital T x Mc Kresha
Heku qafe
42
Emeli Sandé
There Isn't Much
43
Yll Limani
Malet
44
George Ezra
Green Green Grass
45
Elgit Doda
TL (Toxic Love)
46
Shakira, Rauw Alejandro
Te Felicito
47
Paolo Nutini
Radio
48
Alban Skenderaj ft. Lyrical Son
Ndalma
49
La Fazani
Hajde me shuplakë
50
Muse ft. Elisa
Ghosts (How Can I Move On)
51
Kida x Ledri Vula
Tdu
52
Fast Animals and Slow Kids feat. Ligabue
Il tempo è una bugia
53
Romeo ft Ermal Fejzullahu
Më e Mira
54
Dean Lewis
How Do I Say Goodbye
55
Anxhelina x Flori
Anash & Doja
56
Arilena Ara
E gjallë
57
Shpat Deda
T'Huj
58
Elisa
O Forse Sei Tu
59
2Farm
Hero
60
Kalush Orchestra
Stefania
61
Dafina Zeqiri ft. Alban Skënderaj
Copa Copa
62
Charlie Puth
Light Switch
63
David Guetta & Becky Hill & Ella Henderson
Crazy What Love Can Do
64
Burna Boy
Last Last
65
Ronela Hajati
Sekret
66
Flori Mumajesi
Mbaroj per ty
67
Harry Styles
Matilda
68
Gjon's Tears
Silhouette
69
Xhensila
Ale Ale
70
Elhaida Dani
Amore
71
Bastille
Remind Me
72
Diona Fona
Zari
73
Cat Burns ft. Sam Smith
Go
74
Alban Skenderaj ft. AVAXUS
Lamtumire
75
Elita 5
Lamtumire
76
Jawny, Beck
Take It Back
77
Ardit Çuni ft. Çiljeta
Oj Dashni
78
John Legend x Saweetie
All She Wanna Do
79
Ronela Hajati and MatoLale
Gips
80
Spencer Sutherland
Everybody
81
Kida
Mo jo
82
Ellie Goulding, Big Sean
Easy Lover
83
Majk x Dafina Zeqiri
Më Fal
84
Netsky & Rita Ora
Barricades
85
Lluni ft. Ledri Vula
Narcos Albania
86
Alfa, Mr Gabriel
You Make Me So Happy
87
Arnon & Sardi
Ajo s’do normale
88
Macklemore, Tones and I
Chant
89
David Dreshaj
Do dashni
90
Luude & Mattafix
Big City Life
91
Butrint Imeri ft. Don Xhoni
Corazon
92
Dafina Zeqiri
Dhimbje Dhimbje
93
Lauv
Kids Are Born Stars
94
La Fazani
Fluturoj
95
Jovanotti & Sixpm
I love you baby
96
Killua
Qytetin
97
Jack Harlow
Dua Lipa
98
Ibro Deli
Mu ka tek
99
Renis Gjoka ft. Eneda Tarifa
Cep Me Cep
100
Stormzy
This Is What I Mean