Top 20 Songs of 2024 (So far) – The Top List

Ku ka më bukur se të shijosh ditët e nxehta të verës me muzikën më të mirë të momentit? E thënë kjo, ndoshta fokusi më i madh shkon tek muzika shqiptare… Më poshtë, ju njohim me disa nga këngët më të mira të vitit, deri më tani sigurisht, për ta bërë verën tuaj të plotësuar! Nga Luiz Ejlli, tek Yll Limani apo Elvana Gjata, ja disa prej artistëve që kanë bërë më shumë bujë me projektet e tyre në 2024, këngë të cilat i kemi dëgjuar dhe i kemi votuar si pjesë e listës së 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List”, Top Awards…

1
Luiz Ejlli
Ninulla e Vetmisë
2
YLL LIMANI
INJORO
3
YLL LIMANI
EJA
4
Mc Kresha and Lyrical Son
Shake it (Kanga e Drake)
5
BARDHI
TRADHTARE
6
Luiz Ejlli
Kce
7
Ronela Hajati
Jepi Gaz
8
ELVANA GJATA
KU GJEN MË MIRË
9
BBV3 Cast of 100 Days
Kap Prime
10
Alban Skenderaj
Pranvera
11
Capital T
ALBANIA
12
Ledri Vula x Elvana Gjata
NO LOVE
13
Gran Error x Elvana Gjata
Besame En Rio
14
Stresi & One T
Mos U Dorzo 2
15
Meriton Mjekiqi X Bardhi
FIRMATO
16
Dafina Zeqiri ft. Mc Kresha
LUJ
17
Sardi Strugaj
Boshatisur
18
Fifi
Nale
19
GJIKO x MAK ZØGAJ
EHEMMM
20
La Fazani
Histori