Top 50 of 2021 – International Hits

Ashtu sikurse çdo vit tjetër edhe vitit 2021 nuk i mungoi spektakli maratonë i 100 këngëve më të bukura të vitit. Hite muzikore që ne i kemi parë duke u realizuar gjatë rrugëtimit të gjatë të këtij viti.

Disa nga këto këngë i lidhim me kujtimet më të vyera që krijuam në këtë vit e disa të tjera janë aty për të na risjellë humorin dhe energjinë e duhur për të vazhduar përpara gjatë 2022. Në një transmetim 7 orësh, jemi njohur me këngët më të mira të këtij viti që po lëmë pas dalëngadalë i cili nisi me buzëqeshje, kujtime të ndryshme, të ftuar që na treguan 2020-ën e tyre në pak fjalë dhe urimet e përzemërta të të gjithëve që ishin sot në live në TAR.

Teksa jemi njohur me playlist-ën e 50 këngëve më të mira shqiptare, tani rradhën e kanë ato të huaja. A jeni kuriozë të dini se cilat kanë qenë ato hite të cilat bënë diferencën këtë vit? Epo pritjes i erdhi fundi. Nga Ed Sheeran, Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Adele, këto janë artistët që me këngët e tyre kemi kaluar momentet e paharrueshme të vitit 2021. Duke i thënë ‘mirupafshim’ deri vitin tjetër, ku të tjera kënga do të krijojnë të tjera kujtime të paharrueshme për ne!

1
Ed Sheeran
Bad Habits
2
Elton John, Dua Lipa
Cold Heart (Phau RMX)
3
Maneskin
Beggin’
4
Masked Wolf
Astronaut in the Ocean
5
Adele
Easy on me
6
Aiello
Ora
7
The Kid LAROI, Justin Bieber
Stay
8
Maneskin
Mammamia
9
The Weeknd Ariana Grande
Save Your Tears
10
ATB, Topic, A7s
Your Love
11
Bebe Rexha
Sabotage
12
Maneskin
Zitti e buoni
13
Justin Bieber ft. Daniel Ceasar, GiveOn
Peaches
14
Coldplay
Higher Power
15
Dua Lipa
Love Again
16
Meduza ft. Hozier
Tell it to my Heart
17
Takagi & Ketra, Giusy Ferreri
Shimmy Shimmy
18
Lil Nas X
Industry Baby
19
Camilla Cabello
Don’t go Yet
20
Clean BAndit, Topic ft. Wes Nelson
Drive
21
Francesca Michielin ft. Fedez
Chiamami per nome
22
Marco Mengoni
Ma Stasera
23
Kanye West
Hurricane
24
Whitney Houston, Clean Bandit
How will I know
25
Aloe Blacc
Made from the stars
26
Becky Hill
Last Time
27
Armin Van Buuren ft. Davina Michel
Hold ON
28
James Morrison
Who’s gonna love me now
29
Aiello
Fino all’ alba
30
James Blunt
I came for love
31
Jovanotti
The Boom
32
Ed Sheeran
Shivers
33
Elisa
Seta
34
Becky G
Bella Ciao
35
Tiesto ft. Ava Max
The Motto
36
Gashi
Sleeping on my left
37
Doja Cat ft. SZA
Kiss me More
38
Olivia Rodrigo
Good For You
39
Dj Snake
You are my high
40
Wizkid, Justin Bieber & Tems
Essence
41
Purple Disco Machine
Dopamine
42
Vasco Rossi
Siamo Qui
43
Swedish House Mafia, The Weeknd
Moth to a Flame
44
Neiked, Mae Muller, Polo G
Better Days
45
Post Malone
Only Wanna be with You
46
The Weeknd ft Rosalia
Blinding Lights
47
Ava Max
Every Time i Cry
48
Dj Snake, Selena Gomez
Selfish Love
49
Fedez ft. Achile Lauro & Orietta Berti
Mille
50
Charlie XCX
Good Ones