Wizii Dj’s Best of 2022

Ergys Daci apo siç të gjithë ju e njihni me emrin e tij të artit, Wizii Dj, është një ndër Dj më të kërkuar të jetës së natës. Eksperiencën e tij në radio e ka nisur në 2016-ën ndërkohë që pjesë e TAR është bërë një vit më vonë.

Fokusi i tij kryesor janë rrymat “Dance”, “Pop”, R&B”, “House” dhe “EDM”. Përzgjedhjen e tij muzikore mund ta keni dëgjuar në “Selected By” dhe jo vetëm. E këtë herë ai vjen me dhuratën e fundvitit.

Një playlist e veçantë me një larmi rrymash, duke nisur nga Dance, Hip-Hop, R&B e deri tek hitet më të dashura për të gjithë. Wizii na njeh këtë herë me 20 këngët më hit të këtij viti…

1
David Guetta & Bebe Rexha
I'm Good (Blue)
2
Jason Derulo & Shouse
Never Let You Go
3
Sam Smith, Kim Petras
Unholy
4
Chris Brown
Under The Influence
5
Lizzo
2 Be Loved (Am I Ready)
6
Black Eyed Peas, Anitta, El Alfa
Simply The Best
7
Years & Years
100% Pure Love
8
Purple Disco Machine, Sophie and the Giants
In The Dark
9
Ava Max
Million Dollar Baby
10
Ellie Goulding feat Big Sean
Easy Lover
11
Bob Sinclar, Nyv
Borderline
12
Benson Boone
Nights Like These
13
Jonas Blue, Julian Perretta
Perfect Melody
14
Diplo & Melé
Make Me Believe
15
Alesso, Katy Perry
When I'm Gone
16
Adele
I Drink Wine
17
Harry Styles
As It Was
18
Rema, Selena Gomez
Calm Down
19
Lil Nas X
Star Walkin'
20
Måneskin
Supermodel