Wizii Dj’s Top 20 Songs Of 2023

Ergys Daci apo siç të gjithë ju e njihni me emrin e tij të artit, Wizii Dj, është një ndër Dj më të kërkuar të jetës së natës. Eksperiencën e tij në radio e ka nisur në 2016-ën ndërkohë që pjesë e TAR është bërë një vit më vonë.

Fokusi i tij kryesor janë rrymat “Dance”, “Pop”, R&B”, “House” dhe “EDM”. Përzgjedhjen e tij muzikore mund ta keni dëgjuar në “Selected By” dhe jo vetëm. E këtë herë ai vjen me dhuratën e fundvitit. Një playlist e veçantë me një larmi rrymash, duke nisur nga Dance, Hip-Hop, R&B e deri tek hitet më të dashura për të gjithë. Wizii na njeh këtë herë me 20 këngët më hit të këtij viti…

1
David Guetta, Anne-Marie, Coi Leray
Baby Don’t Hurt Me
2
Chris Brown
Summer Too Hot
3
Libianca
People
4
Leigh-Anne feat. Ayra Starr
My Love
5
J Balvin, USHER, DJ Khaled
Dientes
6
Martin Garrix & Lloyiso
Real Love
7
Alban Chela & Tiri Gjoci
Killing Me
8
Swedish House Mafia and The Weeknd
Moth To A Flame
9
Icona Pop
Stick Your Tongue Out
10
Dua Lipa
Dance The Night
11
Miley Cyrus
Flowers
12
Myke Towers
Lala
13
Tiësto
Drifting
14
Purple Disco Machine, Kungs ft. Julian Perretta
Substitution
15
Chris Brown
Under The Influence
16
Peggy Gou
(It Goes Like) Nanana
17
Sigala, MNEK
Radio
18
Rita Ora & Fatboy Slim
Praising You
19
The Weeknd, Madonna, Playboi Carti
Popular
20
Calvin Harris, Sam Smith
Desire