XXL Dj’s Best of 2022

Dj XXL ka shumë vite që është pjesë e botës së muzikës dhe gjithashtu një ndër Dj resident të radios shumë të dashur për të gjithë dëgjuesit, Top Albania Radio. Padyshim që me XXL jeni njohur gjatë të dielave në “Selected By” me muzikën më të mirë të përzgjedhur prej tij, por ai gjithashtu na shoqëron çdo ditë në “Një Këngë Për Ty” dhe jo vetëm.

Teksa po i afrohemi fundit të këtij viti, Dj XXL na vjen me dhuratën e tij të fundvitit për të gjithë dëgjuesit besnikë të Top Albania Radios-s. Ngrini volumin radios dhe shijoni ritmet e mrekullueshme që do të sjellë Dj jonë, ku ndër to mbizotërojnë disa nga hitet më të bujshme të vitit, artistët më të mëdhenj dhe këngët që na kanë mbetur gjatë në mendje. Ja 20 këngët më të mira të 2022 sipas Dj XXL…

1
Harry Styles
As It Was
2
Ed Sheeran, Pokémon
Celestial
3
Lizzo
2 Be Loved (Am I Ready)
4
Beyoncé
Break My Soul
5
Sam Smith, Kim Petras
Unholy
6
Bastille
Back To The Future
7
Sam Ryder
Space Man
8
Latto, Mariah Carey ft. DJ Khaled
Big Energy
9
Ellie Goulding feat Big Sean
Easy Lover
10
Netsky & Rita Ora
Barricades
11
Måneskin
The Loneliest
12
Dean Lewis
How Do I Say Goodbye
13
Diplo & Miguel
Don't Forget My Love
14
Emeli Sandé
There Isn't Much
15
The Game, Kanye West
Eazy
16
Calvin Harris ft Justin Timberlake, Halsey & Pharrell
Stay With Me
17
Tones And I
Eyes Don't Lie
18
Lazza, Takagi & Ketra
Panico
19
Marshmello, Khalid
Numb
20
Marco Mengoni ft. Madame
Mi Fiderò