XXL Dj’s Top 20 Songs Of 2023

Dj XXL ka shumë vite që është pjesë e botës së muzikës dhe gjithashtu një ndër Dj resident të radios shumë të dashur për të gjithë dëgjuesit, Top Albania Radio. Padyshim që me XXL jeni njohur gjatë të dielave në “Selected By” me muzikën më të mirë të përzgjedhur prej tij, por ai gjithashtu na shoqëron çdo ditë në “Një Këngë Për Ty” dhe jo vetëm.

Teksa po i afrohemi fundit të këtij viti, Dj XXL na vjen me dhuratën e tij të fundvitit për të gjithë dëgjuesit besnikë të Top Albania Radios-s. Ngrini volumin radios dhe shijoni ritmet e mrekullueshme që do të sjellë Dj jonë, ku ndër to mbizotërojnë disa nga hitet më të bujshme të vitit, artistët më të mëdhenj dhe këngët që na kanë mbetur gjatë në mendje. Ja 20 këngët më të mira të 2023 sipas Dj XXL…

1
Miley Cyrus
Flowers
2
Calvin Harris, Sam Smith
Desire
3
Dua Lipa
Dance The Night
4
SHAKIRA
BZRP Music Sessions #53
5
Måneskin
HONEY (ARE U COMING?)
6
P!NK
Runaway
7
Thirty Seconds To Mars
Stuck
8
Sam Smith, Kim Petras
Unholy
9
Miley Cyrus
River
10
Ed Sheeran
Eyes Closed
11
Tiësto & Solardo
I Can’t Wait
12
Marshmello, Manuel Turizo
El Merengue
13
Tom Walker
Burn
14
Michaël Brun, Anne-Marie, Becky G
Coming Your Way
15
The Killers
Your Side of Town
16
Shakira, Manuel Turizo
Copa Vacía
17
James Arthur
Blindside
18
Harry Styles
Satellite
19
Hozier
Eat Your Young
20
U2
Atomic City