Horoskopi mujor • Gaforrja

Është një muaj me ndikim, Gaforre. Mërkuri rrotullohet te Dashi dhe shtëpia juaj e dhjetë e karrierës më 1 Prill, duke ju inkurajuar të merrni kohë me qëllimet tuaja. Mos harroni se momentet e pushimit ndihmojnë në ndërtimin e vrullit tuaj! Po tërhiqni vëmendjen e VIP-ave kur Venusi hyn në Dashin e nxehtë në datën e katërt. Ju krijoni ndikim të madh duke shfaqur talentet tuaja.

Eklipsi i Dashit më 8 Prill sjell ndryshime të rëndësishme në ndjenjën tuaj të fuqisë personale. Ju mund të largoni frikën dhe vetë-dyshimin që ju pengojnë nga potenciali juaj më i lartë. Një fillim i ri me punën tuaj prezantohet, duke ju frymëzuar për të ndërmarrë veprime dhe për të ndjekur një rrugë të re, më produktive. Çlirohuni nga energjia kufizuese për të gjetur lumturinë tuaj!

Dielli hyn te Demi i bazuar në datën e nëntëmbëdhjetë, duke përforcuar shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë të shpresave dhe aspiratave për të ardhmen. Ndërtimi i një komuniteti dhe ndihma e të tjerëve do t’ju ngrejë shpirtin. Po ndjeni dëshirën sociale për t’u mbledhur me të tjerët. Ka një fokus te kënaqësia dhe loja gjatë hënës së plotë të Akrepit më 23 prill, duke ndezur shtëpinë tuaj të pestë të krijimtarisë. Të ndihesh mirë është një rrugë e shpejtë për të ndjerë gëzim dhe kënaqësi!

Mërkuri përfundon retrogradën e tij në datën njëzet e pestë dhe ju ndiheni gati për të bërë lëvizje fuqie në profesionin tuaj. Fusha juaj e ekspertizës është e theksuar. Kur Afërdita hyn në Demi më 29 Prill, ju ndiheni të lidhur me të tjerët dhe gati për të bashkuar forcat me njerëz që ndajnë vizionin tuaj për përparim. Marsi hyn në Dashin e zjarrtë në të tridhjetën dhe aktivizon grupin tuaj të aftësive. Njerëzit fillojnë të vërejnë përpjekjet tuaja dhe njohja pason.

Fat i mirë këtë muaj, Gaforre!

Ditët me fat gjatë muajit: 5, 13, 23
Ditët sfiduese: 2, 22, 30

Dashuria

Ka një agresivitet në ciklin retrogradë të Mërkurit në ciklin e Dashit që fillon më 1 Prill që mund të jetë mjaft frikësues për një shenjë uji të turpshëm, Gaforren. Është e lehtë për ju që të zbeheni në sfond tani pasi njerëzit e tjerë bëhen më të fortë dhe më të hapur. Megjithatë, ky nuk do të jetë kurrë stili juaj, kështu që nëse humbisni një mundësi romantike, jeni në rregull me këtë.

Afërdita romantike është partnere me Dashin e paduruar në datën e katërt, duke sjellë një ndjenjë urgjence në jetën tuaj të dashurisë. Ju nuk mund të ndaloni së menduari për dashurinë tuaj, gjë që mund t’ju bëjë të bëni disa gjëra mjaft impulsive. Ju mund të jeni në siklet në këtë moment, por nëse gjërat funksionojnë, do të jetë diçka për të parë së bashku dhe për të qeshur.

Më 8 Prill, udhëheqësja juaj e bukur Luna është e re në Dashin e vendosur, duke vendosur tonin për pjesën tjetër të muajit. Ju mund të bëni gjëra të vështira dhe vetëm për shkak se ju duhet të punoni për diçka nuk do të thotë se nuk është në yje. Përqafoni fillimet e reja me një qëndrim pozitiv dhe shikoni se çfarë ndodh.

Seksi

Lërini fantazitë tuaja të fluturojnë lirshëm gjatë javës së parë të muajit dhe jepini hapësirë dëshirës suaj për t’u rritur. Ju jeni të hapur ndaj përvojave të reja në romancë tani, kështu që lejimi i imagjinatës suaj të rritet, mund ta bëjë jetën tuaj të dashurisë edhe më seksi. Eklipsi diellor i 8 prillit është këtu për t’ju ndihmuar të kapërceni frikën rreth largimit nga zona juaj e rehatisë. Të shkëputesh dhe të jesh i pambrojtur nuk është e lehtë, por marrëdhëniet janë një aventurë – kështu që lëreni zemrën tuaj të shijojë udhëtimin!

Jeta juaj e karrierës ju mban të rezervuar dhe të zënë gjatë gjysmës së parë të muajit, prandaj sigurohuni që të bëni një përpjekje të përbashkët për të parë të dashurin tuaj (dhe mos e neglizhoni atë person që vazhdon të të tërheqë vëmendjen në punë). Por sapo të vijë sezoni i Demit, do të jeni gati të bëheni pak më social dhe të argëtoheni me flirt. Shkoni në qytet me miqtë tuaj beqarë ose merrni partnerin tuaj në një ngjarje emocionuese për të ndryshuar peizazhin. Hëna e plotë më 23 prill godet sektorin tuaj të takimeve, kështu që përdorni këtë energji për të rritur faktorin e intimitetit në një situatë takimesh të rastësishme ose për të ndezur një ndjenjë më të mprehtë pasioni në një partneritet ekzistues.

Karriera

Këtë muaj, gjithçka po shkon në një drejtim të ri.

Mërkuri në Dash shkon retrograde më 1 Prill, dhe ka një eklips diellor në Dashi më 8 Prill. Gaforre, mund të ketë një njoftim të madh në kompaninë tuaj. Ndoshta është blerë nga një kompani tjetër, ose ndoshta po kalon një tremujor të keq. Mund të ketë një nxitje në punësimin në një zonë dhe pushime nga puna në një tjetër. Mund të ketë shumë ndryshime tani.

Në datën e njëzetë, Jupiteri bashkohet me Uranin në Demi. Gaforrja, ndryshimet vazhdojnë në karrierën tuaj. Është mirë të jesh fleksibël tani. Mund t’ju caktohen detyra të reja ose grafiku i organizimit mund të rishikohet plotësisht.

Ka një hënë të plotë në Akrep më 23 prill, dhe Mërkuri fillon të ecë përpara dy ditë më vonë. Gaforre, mund të jeni të interesuar për një investim që është pak më i rrezikshëm nga sa zgjidhni zakonisht. Mund të vijë nga një burim shumë i mirë, por do të ishte e mençur të ecni përpara me kujdes tani.

Në datën e tridhjetë, Marsi hyn në shenjën e Dashit, ku do të qëndrojë deri më 8 qershor. Keni energji të fortë në karrierë gjatë kësaj kohe. Ju jeni më të dukshëm dhe ngriheni në majë të grumbullit. Mund të gjeni një punë të re ose të zgjeroni biznesin tuaj.

Shëndeti

Duket se do të keni një muaj të ngarkuar, Gaforre, kështu që qëndrimi në gjendje të mirë jo vetëm që është i mirë për ju, por mund të kontribuojë edhe në suksesin tuaj. Afërdita e bukur, planeti juaj i mirëqenies, kalon në Dash dhe sektorin tuaj të karrierës më 4 Prill dhe të dyja lidhen shumë mirë së bashku. Ju dukeni dhe ndiheni më mirë kur jeni duke ushtruar rregullisht. I jep lëkurës tuaj një shkëlqim të mrekullueshëm që ka nevojë për shumë pak në mënyrën e përmirësimit.

Ekziston gjithashtu një fokus në sektorin tuaj social, kështu që nëse jeni të etur për të humbur peshë ose keni në mendje një qëllim tjetër fitnesi, punësimi i një trajneri personal ose gjetja e një grupi njerëzish me të njëjtin mendim mund t’ju ndihmojë pa fund.