Celebrities

“Ndihem kaq e vetmuar…”/Bashkëshortja e Dani Alves, Joana Sanz shkruan një letër emocionuese!

Bashkëshortja e Dani Alves, Joana Sanz ka shkruar një letër emocionuese në Instagram për të kujtuar nënën e saj, e cila së fundmi u nda nga jeta. Ajo vjen ndërsa Dani Alves është ende në burg pa lirim me kusht në pritje të gjyqit në të cilin ai akuzohet për përdhunim. Burgimi i tij erdhi kur u kthye në Spanjë për të marrë pjesë në funeralin e nënës së Sanz. Në postimin e saj në rrjetin e saj social kishte shkruar:

Sot, një muaj më parë m’u desh të merrja vendimin më të vështirë të jetës sime, të të lë të shkosh. Kam ende ndjenjën se kur të kthehem në shtëpi, do të më përshëndesësh me emocion. Më dhemb shumë të të nuhas dhe të mos të dëgjoj, kam shumë nevojë për përqafimet e tua, të të shoh duke qeshur apo kërcyer… Kam nevojë për gëzimin tënd. Më ke thënë të mos qaj dhe të premtoj se po bëj çmos që të mos qaj. Kam ditët e mia më të gjalla, por ai i ftohtë i brendshëm, më shoqëron gjithmonë… Dhe ndonjëherë, më thyen në mijëra pjesë. Ndihem kaq e vetmuar, e dini? Më ke thënë se kudo që të jem do të jesh me mua, por nuk të ndjej. Shumë njerëz mund të më duan dhe unë e vlerësoj atë, por dashuria e një nëne është vërtet unike.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joana Sanz (@joanasanz)

Joana Sanz gjithashtu kërkoi mirëkuptim nga më shumë se 945,000 ndjekësit e saj në Instagram.

Mos më dënoni dhe mos më gjykoni nëse më shihni duke kërcyer apo buzëqeshur, unë thjesht po përpiqem të shëroj plagët e mia në mënyrën time, ashtu siç është e mirë për mua, ashtu siç do të donte nëna ime.