Celebrities Gossip Showbiz

Për inat të Gerard Piqué, këngëtarja e njohur Shakira vendos të rikthehet tek ish-i dashuri?!

Teksa Gerard Piqué vazhdon lidhjen e tij të re të dashurisë pas ndarjes me Shakirën, këngëtarja kolumbiane mund të ndjekë hapat e futbollistit dhe, megjithëse nuk është konfirmuar, ajo së shpejti mund të takohet me ish të dashurin e saj Antonio de la Rúa. Shakira kishte një lidhje prej më shumë se 11 vitesh me De la Ruan, me të cilin u nda para se të fillonte miqësinë me Gerard Pique. Pak muaj më parë dhe pas një lidhje të gjatë dhe me dy fëmijë, këngëtarja dhe futbollisti u ndanë.

Pique nuk vonoi shumë për të gjetur një partnere, madje përmendet se ai tashmë është në një lidhje me Clara Chia Marti kur ai ende nuk kishte përfunduar gjithçka me Shakira. Dhe megjithëse ylli i Amerikës së Jugut po mendon vetëm për shërimin e plagëve dhe fëmijëve të tij, një ribashkim i afërt me De la Rua është afër realizimit. Karina Lavícoli, nga programi televiziv argjentinas ‘Socios del Espectáculo’, siguroi se djali i ish-presidentit Fernando de la Rúa dhe Shakira kanë pasur tashmë kontakte përmes telefonit dhe se Antonio është i gatshëm të ndihmojë kolumbianen për gjithçka që i nevojitet, madje ata kanë rënë dakord të takohen në Miami.

Jam në gjendje të them se Shakira dhe Antonio de la Rúa kanë rifilluar të kenë kontakte përmes telefonatave dhe takimeve që janë planifikuar për më vonë, sepse ajo po kalon një kohë shumë të vështirë. Kjo është një bombë!

Shakira dhe De la Rúa kishin një lidhje prej më shumë se 11 vitesh, madje kolumbiani i dedikoi këngë, si “Día de enero” dhe të tjera. Disa javë pas lajmit për ndarjen e Piques me Shakirën, argjentinasi ka qenë në kontakt me ish të dashurën e tij dhe tani ata janë afër ribashkimit. E megjithëse janë vetëm thashetheme, vetë Shakira në një intervistë të fundit tha se për momentin nuk do të kërkonte partner, sepse duhej të priste që ajo plagë që i ishte shkaktuar t’i shërohej por a do të jetë De la Rua ai që do të ndihmojë në shërimin e asaj plage?