Libera Resulaj

“A je e ndershme si femër?”, Françeska debaton ashpër me Ilnisën!
“I shkove për një cigare, nesër del fishek…”, debat mes Eglës dhe Albit!
“I duhet futur açja nga goja…”, Ilnisa tregon se Ledjona i ka kopjuar emisionin!
Pas 21 orësh mbyllet sfida e rezistencës, ja kush i fitoi 3 mijë euro në “BBV3”!
“Ti po ndahesh nga unë…”, kriset lidhja e Romeos dhe Heidit?
“Ke bërë audicion tek unë dhe të kam nxjerrë jashtë…”, ‘lufta’ Egla-Juli i paska fillesat që jashtë?
“Iu thua femrave ma mbaj në banjë…”, debat i ashpër mes Eglës dhe Julit!
“Nëse del Bardhi, unë…”, ja deklarata e Sarës për eleminimin e kësaj jave!
Chiara Ferragni dhe Fedez u ndanë! Reperi u largua nga shtëpia të dielën e kaluar!
“Ti i ke pirë gjakun…”, debat i ashpër mes Romoes dhe Julit!
“Kjo është femra jote dhe i them shpirti…”, Ilnisa ‘mollë sherri” mes Romeos dhe Meritonit!
“Pse nuk të takoi motra e Bardhit?”, Meritoni ‘thumbon’ Sarën!
Puthje në buzë? Ja çfarë planifikojnë vajzat për të shpëtuar këtë banor nga eleminimi!
Motra e Bardhit nuk e takoi, ja çfarë përgjigje ka Sara!
I plas lëngun në fytyrë, Erjola përlaset ashpër me Meritonin!
Mes Romeos dhe Ledjonës, ja kush zgjidhet lider i shtëpisë!
Meritoni prishi sfidën e buxhetit, ja vendimi nga Vëllai i Madh!
I rrethuar nga bananet, Dashnor Diko hyn në shtëpinë e “BBV3”!
E papritur! Rita Lati hyn në shtëpinë e “BBV3”, por si reagoi Roza?
Vëllai i saj futet brenda në shtëpinë e “BBV3”, ja si reagoi Ilnisa!
Përlotet Jul Deda, ja çfarë ndodhi në shtëpinë e “BBV3”!
“Patentën e ka marrë pasi doli nga “BBV1″…”, Romeo tregon sekretet e Donaldit!
“Më kapën, më çuan në pyll, më rrahën…”, trondit mes lotësh Meri Shehu!
“Mund të ma thithësh?”, Meri zbulon çfarë ka ndodhur më parë me Erjolën në ashensor!
“Jonidën e kam dashur shumë dhe…”, Romeo i përgjigjet pyetjes anonime nga banorët!
“Ka ngrënë grusht mami…”, Roza përlotet teksa kujton momente nga fëmijëria e saj!
“Nuk janë çift i vërtetë, Romeo ishte për Riken…”, habit Meri Shehu, flet për çiftin Romeo-Heidi!
“Aty e kuptova që jam vërtet një VIP…”, Meri Shehu tregon çfarë do të bënte ndryshe në “BBV3”!
Zarf i zi në “BBV3”, Egla thyen rregullat, ja vendimi nga Vëllai i Madh!
“Të q*fsha liderin…”, Erjola shpërthen në fjalë banale ndaj Fationit!
Largohet nga shtëpia banori më pak i preferuar, ja cilin vendosi publiku!
Me ne fund! Ndodh puthja e parë në buzë e Romeos dhe Heidit!
Mes Romeos, Heidit dhe Elvisit, ja kush është i pari që i shpëtoi eleminimit!
Zbulohen të papritura nga spektakli i sotëm i “BBV3”, eleminim i dyfishtë, surprizë për Shën Valentin…
Papritur banorët shpërthejnë në lot, çfarë ndodhi me Romeon, Vesën dhe Artën?
“O zari vogël…”, debat i ashpër mes Eglës dhe Gazit!
“Atij do t’i pritet krahu…”, Graciano bën parashikimin për Romeon!
Pasi i përmendi familjen, Erjola përplaset me Ilnisën, ndërhyjnë banorët e tjerë!
“O femër e pështirë, o e ndyrë…”, për pak u përvëluan me vaj të nxehtë, degradon keq debati mes Ilnisës dhe Erjolës!